Elisa blogi

Nutikell sportimiseks: mida tasuks nutika kaaslase hankimisel jälgida?

Tänapäevasest kirjust nutikella valikust leiab endale sobiva seadme nii spordihuviline kui ka lihtsalt praktilisust ja mugavust väärtustav inimene. 

Seekord keskendume sportimiseks mõeldud nutikelladele ehk spordikelladele. Ka spordikellade valik on suur ja lai, mistõttu tuleks enne selle soetamist kindlasti läbi mõelda oma otsus. 

Mille jaoks sa kella vajad?

Enne seda, kui otsustad soetada sportimiseks nutikella, tasub endale esmalt selgeks teha, mille jaoks sa täpsemalt seda kasutama plaanid hakata. Siinkohal jaguneb valik kaheks: aktiivsusmonitor ja spordikell. 

Aktiivsusmonitori peamine eesmärk on anda kasutajale ülevaade tema päevasest aktiivsusest, seda tehtud sammude ja kulutatud kalorite kokkulugemise näol. Kell annab ka meeldetuletusi, kui kasutaja on jäänud pisut passiivseks ning peaks rohkem liikuma.

Aktiivsusmonitor ei paku küll nii põhjalikke andmeid kui spordikell, kuid sellegipoolest sobib näiteks ideaalselt algajale, kes tegeleb aeg-ajalt sportimisega ning ei pea oluliseks kõikide andmete jälgimist. Aktiivsusmonitori kasuks räägib ka seadme hind. Üldjuhul tuleb lihtsakoelisemate seadmete eest välja käia ligikaudu 50-100 eurot. 

Oluline funktsioon, mida aktiivsusmonitor pakub, on une jälgimine. Näiteks Huawei Band 4 ja Samsung Galaxy Fit2 on mõlemad ekraaniga aktiivsusmonitorid, millel on une jälgimise funktsioon ja ka mõni treeningrežiim. Seadmed sobivad neile, kes soovivad oma tervise kohta natuke rohkem teada saada.

Aktiivsusmonitori soetamisel tuleks enne kindlasti läbi mõelda, kui palju sa spordiga tegeled ning mida sa täpsemalt kellalt ootad. Kui pigem huvitab sind päevaste sammude ja kalorite jälgimine, sobib aktiivsusmonitor sulle valatult.

Kui oled suurem spordisõber

Teine võimalus on spordikell, mis on küll aktiivsusmonitorist kallim, kuid see eest pakub hulga rohkem funktsioone. Spordikellad on spetsiaalselt sportimiseks mõeldud seadmed, millega saab jälgida oma keha treeningu ajal. 

Kuna spordikellad on sageli ära jaotatud alade järgi, näiteks on mõni seade mõeldud ujujatele ning teine hoopis jooksjatele, siis tasub soetamisel alati tähelepanu pöörata, millise spordiala jaoks seda kasutama hakatakse.

Kui spordikella soetamise puhul on oluliseks faktoriks ka seadme hind, siis tasuks vaadata näiteks Honor Watch GS Pro poole. Seadmele on sisse ehitatud satelliit-navigatsioon, et kogu teekond saaks kenasti salvestatud. Lisaks on spordikell varustatud erinevate sensoritega, mis võimaldavad jälgida kasutaja keha tööd. 

Need, kes otsivad seda kõige paremat ja võimekamat spordikella, võiksid mõelda Garmin Fenix 6X Pro Solari peale. Tegemist on maailma ühe kõige võimekama nutikellaga, kuhu on lisatud tuhanded suusa- ja golfikaarte. Lisaks rikkale funktsioonivalikule, on seadmele ka paigaldatud ka päikeseenergia abil laadimine, mis võimaldab kasutada kella kuni 24 päeva järjest. 

Spordikella ostmisel tasub siis uurida, millise spordiala jaoks on kell mõeldud. Lisaks tuleb läbi mõelda, milliseid andmeid sportimise ajal saada tahad. Selle põhjal saad valida endale sobiva seadme.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.