Elisa blogi

Nutikindlustus: mille eest on võimalik enda nutiseadet kaitsta?

Foto: Shutterstock.

Nutiseadmetest on saanud lahutamatu osa meie igapäevaelus, ent tahes-tahtmata kipub nendega midagi halba juhtuma. Et kaitsta enda nutiseadet (eelkõige telefoni) kõikvõimalike õnnetuste eest, tasuks mõelda selle kindlustamisele. 

Milliste õnnetuste eest on võimalik enda seadet nutikindlustusega kaista?

Ei piirdu ainult telefonidega

Teeme selgeks kohe selle, et nutikindlustuse tegemine ei tähenda ilmtingimata ainult kaitset sinu telefonile. Tõsi, telefon on üks levinumaid, kuid kindlustada saab ka näiteks tahvel- ja sülearvuteid, telereid, nutikellasid, ruutereid ning tõukerattaid. 

Elisa nutikindlustusega on seade kaitstud selle ootamatu hävimise või kahjustuse korral. Ootamatu juhtumi alla kuulub näiteks nutitelefoni maha kukkumine käest. Samuti kehtib nutikindlustus ka varguse või röövimise korral ning juhul, kui seadmel endal tekib mingisugune ootamatu sisemine rike. 

Seda, kui suureks sinu igakuine kindlustusmakse ja omavastutuse suurus osutub, määrab seadme enda hind. Näiteks 600 eurot maksva seadme kuutasu on 5,79 € ja omavastutus 70 €. 

Nutikindlustuse kehtivuspiirkond on terve maailm ehk ei ole vahet, kas seadmega juhtub õnnetus Eestis, Leedus, USA-s või Jaapanis – kaitse kehtib kõikjal. 

Oluline on meeles pidada, et kindlustuse alla ei kuulu erinevad lisaseadmed: laadijad, kõrvaklapid, kaaned, ekraanikiled jms.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.