Pane oma lemmikloom nähtamatusse geo-aedikusse ja ta on alati kindlalt valvatud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eelmise aasta suvel tutvustas Elisa uut lemmiklooma äppi, mis jälgib lemmiku liikumist ja teavitab, kui ta peaks varem kindlaksmääratud alalt lahkuma. Kolmveerand aastat edukalt toiminud lahendus on leidnud juba palju rahulolevaid kasutajaid.

Lemmiklooma äpi kasutamiseks peab lisaks lemmikloomale olema soetatud ka GPS-seade, mis tuleb kinnitada kaelarihma külge. See töötab nagu väike jälgimisseade, milles on tänu SIM-kaardile ka mobiiliühendus.

Lemmiklooma jälgimine on Elisa rakendusega väga lihtne. Kõigepealt tuleb seadistada ala, millest väljumisel omanikule teavitus edastatakse. Sellise geo-aediku saab mõne puudutusega joonistada äpi-sisese kaardirakendusega. Tuleb ainult meeles pidada, et aediku servad peavad olema vähemalt 30-meetrised. Äpis on võimalik seadistada mitu geo-aedikut, et lemmik oleks kindlalt valvatud ka suvilas ning kasvõi sõpradele külla minnes. Selliseid piirkondi saab äpis määrata piiramatult, seega võid oma loomale teha jalutuskohti kuhu iganes.

Kui loom veekindla seadmega varustatult õues ringi lipates kogemata virtuaalsest aiast lahkuma peaks, saadab seade omaniku mobiiltelefonile kohe teavituse. Kuna seadmega saab siduda kuni kolm kasutajat ehk teavitusi saadetakse kuni kolme erinevasse telefoni, siis on pereliikmetel alati teada, kus lemmik asub ja vajadusel saab talle järgi minna kõige lähemal asuv inimene.

Mida kasutajad arvavad

Anne, kelle lemmik on Elisa ja Canese ühistööna valminud GPS-seadmega varustatud, ütleb, et ilma sellise rakenduseta võib jooksus olev loom kaduma jäädagi: „Kahel korral olen ta selle äpi abiga üles leidnud!“

Muidugi tuleb arvestada, et GPS võib mõnel juhul ka pisut eksida – see on ikkagi satelliidilt toimiv süsteem – kuid siis aitab, kui geo-aedik soovitud alast pisut suurem teha.

Elisa klient Andres Siirde otsis juba aastaid tagasi võimalust, kuidas jahikoera liikumisi jälgida. Ta proovis erinevaid lahendusi, kuni leidis Elisa Lemmikloomarakenduse. Nüüd kasutab ta seda pea igapäevaselt: „Meie Beagle jahikoer viibib palju hoovis, kust käivad läbi ka naabrid ning nii võib juhtuda, et väravad jäävad kogemata lahti. Koer on sellega harjunud ja seadme külgepanek pigem rõõmustab teda, sest see tähendab, et kohe minnakse õue,“ ütleb Andres ja lisab, et äpp töötab väga hästi, selle aku kestab piisavalt ja ka hind on soodne.

„Olen kõikidele, kes on huvi tundnud, mis asi on koera kaelarihma küljes, Elisa äpi töötamist näidanud ja seda kiitnud,“ võtab Andres Elisa Lemmiklooma äpi sobivuse kokku.

Ka tallinlane Mihkel Tammet annab rakendusele maksimumpunktid ning ütleb, et tegemist on väga hea teenusega. „Kui seda veel edasi arendada, siis on Elisa pakutava teenuse ja hinna vaheline suhe väga hea,“ lisab Mihkel.

Lemmiklooma päevateekond kaardile

Lemmiklooma äpp peab arvestust ka selle üle, kus lemmik käinud on. Nii saab äpis olevalt kaardilt kiiresti vaadata, kus koer või kass päeva (või mis iganes ajavahemiku) jooksul liikus – kaardile joonistatakse tema teekond nii täpselt, kui GPS seda võimaldab. Need teekonnad on päris üllatavad, eriti kasside puhul, kelle rännakud on pikad ja keerulised.

Väikese positsioneerimisseadme akut saab laadida microUSB liidese kaudu ning kuna aku peab kaua vastu, piisab ühest laadimisest nädalas. Rakendus töötab nii Androidiga kui IOS-iga nutiseadmetel ning kuutasu on kõigest 2,99 eurot. GPS-seade on nii väike, et see sobib ka kassidele trakside külge kinnitamiseks.

Elisa Lemmikloomaäppi saavad kasutada ka teiste operaatorite kliendid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.