Elisa blogi

Revolutsioon mobiiliparanduses: uudne laserlõikur lubab telefone parandada vaid tundidega

Meie nutiseadmetega tuleb aeg-ajalt ikka ette õnnetusi, ent kõikvõimalike kahjustuste likvideerimine nõuab pea alati meisterlikku kätt, täpsust ning piisavalt aega. Tehnika areneb aga tohutu kiirusega ning tänu äsja Eestisse saabunud laserlõikurile, on nüüd telefone võimalik parandada vaid mõne tunniga.

Uus TBK-nimeline laserlõikur suudab vigastatud klaasi ning seda kinni hoidvat liimi läbi sulatada keskeltläbi viie minutiga, mis langetab omakorda remondiaja vaid paari tunnini. Tööprotsessi alustamiseks tuleb arvutis luua telefonimudeli joonis, määrata šablooni piirid ning laser käivitada.

Fonumi teeninduse esindaja Ivar Tennokese sõnul on parim näide masina tõhususest katkiste Apple’i toodete parandamine. “Pärast seda, kui iPhone’i tagumist kaant klaasist valmistama hakati, on seadmete remont muutnud raskemaks. Purunenud tagaklaasi puhul pakub Apple 350 euro eest kas uut telefoni või siis tuleb asuda mitmepäevasele remondiprotsessile,” räägib Tennokese.

Ta lisab ka, et laser on äärmiselt kuum ning viltu positsioneerides võib see raami sisse lõigata. Kiir käitub väga täpselt, jättes puutumata keskel asuva juhtmevaba laadimise ala ning kaamerad. Pärast monteeritakse uus klaas lihtsalt telefonile külge tagasi.

Tennokese ütleb veel, et peamiselt remondivad nad sellega Apple’i tooteid, sest teiste tootjate seadmed käivad lihtsalt käsitsi hõlpsamalt lahti. Tegu on esimese omalaadsega mobiiliparanduseks ette nähtud laserlõikuriga Eestis, muuhulgas on sellega võimalik tellimuse peale teostada ka graveerimistöid.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.