Elisa blogi

Robotexil astud äriga uude sajandisse – tule õpi, kuidas tehisintellekt ja suured andmemahud oma äri kasuks tööle panna

Elisa tutvustab rahvusvahelisel Robotexi konverentsil innovaatilisi lahendusi ja demonstreerib, kuidas kasutada tehisintellekti või hoiustatud andmemahtusid oma äri edendamisel. Lisaks võid Äritexil kogeda, kuidas uuenduslikke metoodikaid kasutades ärimuresid tuvastada ja lahendada.

Ärilisi probleeme ehk väljakutseid võib olla nii ilusalongil kui autotarvete e-poel – oluline on leida lahendus. Kui väikeettevõtetel piisab väärtusliku aja ja kulude kokku hoidmiseks sageli lihtsast nutikast arendusest, siis suurettevõtete efektiivsuse tõstmisel võib vaja minna juba masinõpet ehk tehisintellekti. Tänavusel Robotexi konverentsil „Generatsioon-R“ tutvustab ja loob Elisa äriarendus uusi tulevikulahendusi, millest võib kasu olla igal ettevõttel.

Äritexi eestvedaja, Elisa äriarenduse osakonna juhi Merli Üle sõnul puutub pea iga organisatsioon kokku eluliste äriprobleemidega, mille tõttu on praegusel hetkel nende areng piiratud või raskendatud.

Elisa väljatöötatud programm Äritex kutsuski sel sügisel kandideerima ettevõtteid, kes seisavad silmitsi äril kasvada ja areneda takistava väljakutsega. Varasemalt ootasime probleemidega kandideerima väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid ning nende hulgast valisime välja edasipääsenud kandidaadid, kellele hakatakse esialgseid lahendusi välja töötama Äritexi praktilistes töötubades.

“Meie eesmärk on neile kitsaskohtadele üheskoos väljapääs leida. Äritexi raames toimuvates töötubades töötame sisuliselt ühe päevaga välja esialgsed lahendused, mis takistused seljatada võiks.”

Kokku kandideeris mitukümmend ettevõtet erinevate probleemidega. Üle sõnul on probleemid väga palju seotud ettevõtte töö efektiivsemaks muutmiseks läbi erinevate aspektide. „Ettevõtted näevad väga palju aja kokku hoidmise võimalusi kaugjuhtimises ja -mõõdikutes, kus Elisa saab aidata meie IoT-lahendustega.“

Äritex üldiselt kannab endas mõtet näidata eelkõige väikematele ettevõtetele, et ei IT ega innovatsioon ole üleliia keerulised. „Näitame praktikas, kuidas seda lihtsalt, kiiresti ning üleliia suuri ressursse kasutamata teostada,“ lisab Üle.

Tehislik taip on abiks suurettevõtetele

Aasta algul Elisa poolt korraldatud ja populaarseks osutunud AI väljakutse ehk challenge naaseb ka tänavusel Robotexil. Esmakordselt kogunevad Eestis toimuvale tehnoloogiakonverentsile andmeteadlased üle maailma, et analüüsida eestlaste YouTube’i vaatamiskogemust tehisintellekti abil.

Elisa telekomiteenuste valdkonnajuhi Mailiis Ploomanni sõnul on masinõpe valdkond, millel nii telekomisektoris kui ka teistes ettevõtluse valdkondades üha suurem roll ettevõtte efektiivsemaks muutmisel ning klientide kasutuskogemuse parendamisel läbi kõikide teenuste ja toodete.

Robotexi juhatuse esimehe Sander Ganseni sõnul on organisatsiooni eestvedajad mõistnud, et Robotex on tänaseks kasvanud niivõrd laiapõhjaliseks ettevõtmiseks, et on ainuõige lisaks robootikale keskenduda ka selle kõrval eksisteerivatele valdkondadele, nagu andmeteadus ja küberkaitse. Elisa esitatud väljakutse lisamine võistluskavva on üks esimestest sammudest sel muutuseid tooval teel.

Seekordse väljakutsena tuli andmeteadlastel mõista, kuidas käitub telekomivõrgu vaates selline populaarne teenus nagu YouTube ning milline oli kliendi kasutuskogemus erinevates levitingimustes. “Analüüsiti, millistel juhtudel oli YouTube`i vaatamiskogemus hea ja millistel halb ning seda ilma, et klient oleks murest märku andnud,” kirjeldas väljakutse sisu Mailiis Ploomann.

Kuidas andmeteadlastel väljakutsega läks ja kelle töö võitjaks valiti, saab näha juba Robotexil.

Robotex 2018 peaüritus algab 30. novembril ja kestab 2. detsembrini Eesti Näituste messikeskuses. Lisaks toimub peaürituse raames ka mitmeid väiksemaid üritusi üle kogu Tallinna.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses