Elisa e-poes on nüüd müügil Xiaomi robottolmuimejad – kui sa pole veel nende vajalikkuses päris veendunud, siis siin on kaheksa põhjust, miks võiksid panna sellele mõtlema. Ühtlasi seletavad need põhjused lahti ka ühe moodsa robottolmuimeja tööpõhimõtted.
1. Robot tunneb sinu elamist ja kaardistab selle täpselt
Xiaomi robottolmuimeja kasutab kodu kaardistamiseks ülemises osas n-ö „tornis“ asuvat laserskännerit, mis näeb igas suunas. Laserkaugusmõõtja skannib ümbrust 360 kraadi ja 1800 korda sekundis. Kõik takistused, ka liikuvad võetakse kohe arvesse ja lisatakse liikumiskaardile. Lisaks on sõidusuunas takistusi valvamas ultrahelilokaator, mis hoiab ära kokkupõrked ootamatute takistustega.
2. Kolm protsessorit arvutavad pidevalt optimaalset puhastusteekonda
Robotit juhivad kokku kolm protsessorit, mis jälgivad masina teekonda ja planeerivad edasist kulgemist. Liikumisalgoritmid suudavad plaanida koristamist mitmetes tubades ja hoolitsevad selle eest, et ükski nurgatagune ei jääks kogemata puhastamata.
3. Juhi masinat mobiiliäpiga
Kui juhtub, et pillasid midagi maha või avastad mõne tekkinud prahihunniku, saad roboti plaaniväliselt seda koristama kutsuda. Selleks ja paljudeks muudeks funktsioonideks on mobiiliäpp Mi Home (Androidile ja IOS-ile). Sa ei pea isegi kodus olema, et oma masinale uus tööülesanne anda. Võid üle Interneti ka eemal olles robottolmuimejat juhtida. Saad näiteks määrata, millist ala täpsemalt seekord puhastada ning määrata koristuskavasid, samuti jälgida, millega seade hetkel tegeleb.
4. Oskab arvestada erinevate pindadega
Xiaomi robot ei tegele ainult siledatelt pindadelt tolmu eemaldamisega, vaid saab hakkama ka vaipadega. Masin kõrvaldab mustuse, tundes ära puhastatava pinna ja reguleerides vastavalt sellele rataste kõrgust.
5. Isegi suurem maja saab puhtaks
Kui suur su elamine on? Tavaliselt piirdub korter või maja kõige rohkem mõnesajameetrise pinnaga. Xiaomi aku on 5200 mAh ja see tagab töö kaheks ja pooleks tunniks. Selle ajaga tehakse puhtaks kuni 250 ruutmeetrit. See on juba päris suure villa mõõtu elamine. Seega enamus keskmisi Eesti elamispindu saab ühe akutäiega koristatud.
6. Väiksemad takistused ei sega
Kui roboti teele jäävad takistused põrandal (mänguasi või jalanõud), siis sõidab masin neid st lihtsalt ringiga mööda ja puhastab ümber takistuse nii palju, kui vaja. Kui aga ühest toast teise kulgedes jääb ette mõni serv või kalle, siis sellest saab masin ise üle. Takistuse kõrgus võib olla kuni 2 cm. Kui aga koristatakse teisel korrusel, oskab masin vältida trepist alla kukkumist.
7. Õhk saab puhtamaks, mitte tolmusemaks
Tolmuimeja tööga kaasneb tavaliselt tolmu üleskeerutamine, sest kui masin imeb ühelt poolt õhu sisse, siis teiselt poolt peab see välja ka saama. Tavalise paberfiltriga lendavad peenemad tolmuosakesed, mis on inimesele ohtlikumad, läbi filtri õhku. Xiaomi robottolmuimejas kasutatakse aga tihedaid filtreid, mis puhastavad õhku ja peavad kinni ka kahjulikud bakterid. Filtreid tuleb vahetada iga kolme kuu järel.
8. Saab täiesti iseseisvalt hakkama
Keegi ei pea tulema robotit laadijasse tõstma või sisse lülitama – Xiaomi oskab ise leida tee laadimispesani ja äpist seadistatud graafiku järgi puhastamas käia. Isegi kui oled pikemat aega kodust ära, võib masin 420-milliliitrise tolmukoguja täitumiseni tegutseda omapäi.
Xiaomi robottolmuimeja on nüüd müügil Elisa e-poes, saad selle endale hankida siit.