Elisa blogi

Statistika: Millised on eestlaste seas kõige populaarsemad iPhone’id?

Foto: Scanpix/AFP/Justin Sullivan.

Möödunud nädalal kuulutati ametlikult välja uued Apple’i nutitelefonide lipulaevad: iPhone 11 ning selle võimsamad versioonid Pro ja Pro Max. Eestis algas uute mudelite eeltellimine täna ning klientide jaoks on kindlasti rõõmustav uudis, et Xri järglane iPhone 11 tuleb eelkäijast isegi mõnevõrra soodsama hinnaga.

Vahetult enne uute mudelite müügile jõudmist on hea aeg visata pilk peale eestlaste iPhone’i lembusele ja vaadata ajas tagasi siinsel turul populaarseimate mudelite poole.

Värsked mudelid pööravad tänavuse statistika pea peale

Alustades kõige värskematest andmetest, selgub, et sel aastal on suurimat müügiedu Eestis nautinud iPhone Xr, kui võtta arvesse kõiki pakutavaid mälumahtusid. Siiski, endiselt on klientide seas populaarseks ka iPhone 7, mille hind nüüdseks kõvasti kukkunud on.

Kuid 2019. aasta ei ole veel kaugeltki läbi ning uute mudelite müügile jõudmine pöörab suure tõenäosusega kogu senise müügistatistika pea peale.

Läbivalt populaarsed mudelid

2018. aastal oli Elisa klientide seas populaarseim Apple’i telefon iPhone 8. Siiski oli ka möödunud aastal konkurents tihe, mida näitab asjaolu, et iPhone SE oli populaarsuselt väga napilt teine. Müügiedetabelisse mahtus ka iPhone 7.

Meeldetuletuseks: iPhone SE jõudis esmakordselt müügile 2016. aasta kevadel, iPhone 7 sama aasta sügisel ning iPhone 8 jõudis koos tippmudeli X-iga müügile 2017. aasta septembris.

Statistika järgi saab järeldada, et eestlastele meeldivad võrdlemisi väiksemate ekraanidega mudelid (iPhone 7, 8, SE) ning ka erksamate värvidega telefonid iPhone’id nagu XR, mis tänavu märkimisväärse osa kogu müügist on moodustanud. Müügilt võib leida ka vanemaid mudeleid, kuid neid siin arvesse võetud pole.

Samuti on ilmselge, et möödunud aastal müügile jõudnud XS ja XS Max mudelitega ületas Apple eestlaste jaoks kriitilise hinnapiiri, mida näitab nimetatud mudelite madalam müügiedu ja vanemate mudelite populaarsus. Kuna möödunud aasta mudelid ei kogunud ka ülemaailmselt oodatud poolehoidu, langetabki tänavu Apple esmakordselt uue mudeli (iPhone 11) hindu.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.