Suvi on käes – vaata, kuidas oma telerielamus igale poole kaasa võtta!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui lähed kodust ära – puhkama, reisile, maakoju või kaugtööle, siis ei pea telerist vaadatavad sarjad ja saated koju maha jääma. Neid saab Elisa Elamusega igale poole kaasa võtta ja vaadata mitte ainult suurelt ekraanilt, vaid kasvõi mobiililt.

Kuidas see käib? Selleks polegi tegelikult midagi väga erilist vaja, kui Elisa Elamus koju tellitud. Lähemalt selgitab Elisa tootejuht Otto Riisenberg.

Elisa Elamuse kliendid saavad teenusega liitumisel kaasa tasuta lisateenuse „TV nutiseadmes ja veebis“. Kuna suvel viibime me tihti kodust eemal, siis see teenus võimaldab mugavalt oma lemmikud TV ekraanilt kaasa võtta maakoju või suvilasse. Miks mitte ka reisile.

Selleks, et saateid mujal edasi vaadata, on mitu võimalust. Esiteks saab nutiseadmetesse, telefoni või tahvelarvutisse äpipoest alla laadida Elisa Elamuse rakenduse. Arvutis saab aga mugavalt Elisa veebilehelt vaadata telekanaleid otse või vanemaid saateid järelvaatamisest. Et parem oleks vaadata, võib arvuti ühendada näiteks HDMI kaabli abil teleriga. Siis saab oma lemmiksaateid nautida nagu tavalisest telerist suurelt ekraanil.

Elisa Elamus üle õhu tuleb koju oranži ikooniga

Kui kasutad Elisa Elamust üle õhu, siis on ka selle teenuse klientidel liitumisel kaasas nutiseadmetes TV vaatamise võimalus. IOS-iga seadmetele tuleb App Store’ist ning Androidiga seadmetele Google Play rakendustepoest alla laadida oranži värvi ikooniga Elisa Elamuse äpp ja registreerida seal end kasutajaks oma kasutajatunnusega. Siis saabki soovitud telekanalit otse või lemmiksaateid endale sobival ajal järele vaadata.

Kaabliklientidele sinise ikooniga rakendus

Nutitelefoni ja tahvelarvutisse saab laadida sini-valge ikooniga äpi samuti vastavast rakendustepoest – Apple Store´ist või Google Playst. Mõlemad rakendused töötavad nii üle mobiilse interneti kui ka WiFi võrgus.

Arvutist vaatamine on lihtsamast lihtsam

Saadete arvutistvaatamiseks on vaja minna Elisa kodulehelt menüü „TV veebis“ kaudu lehele, kust telesaated mängivad nii otse eetrist kui salvestatuna Elisa Elamuse kaabelteenuse klientidele. Sisselogimiseks on vajalik vaid Google’i või Facebook’i konto.

Euroopas reisides on saated alati kaasas

Kui ees on puhkus ning ei taha ilma jääda oma lemmiksaadetest, siis on lahenduseks on ka kaugemal väljaspool Eestit teenus „TV nutiseadmes ja veebis“. Rakendus nutiseadmes ja veebikeskkond arvutis töötavad ükskõik millises internetivõrgus nii Eestis kui ka kõigis teistes Euroopa liidu riikides; nii mobiilse internetiga kui kohalikus võrgus.

Kui kliendi nutiseadme lepingus sisaldub ka Euroopa Liidu andmemaht, pole vaja oma seadet eraldi kohalikku WiFi võrku ühendada. HDMI liidesega saab telepildi mugavalt HDMI kaabli abil telerisse saata kasvõi hotellitoas. Kuid juhtmevabalt on võimalik pilti nii Androidiga kui iOS-iga nutiseadmetest telerisse edastada, kui on olemas Chromecasti voogedastusseade. Nii saab TV-d vaadata täpselt nii nagu koduski – suurelt ekraanilt. Chromecast on väike lisaseade, mis käib teleri HDMI pesasse ja mahub lahedalt reisile kaasa, kuna selle mõõtmed ja kaal on tühised.

Järelvaatamine, salvestamine, videolaenutus ja muud teenused – mis kaugel olles toimivad?

TV nutiseadmes ja veebis võimaldab vaadata kuni 28 kanali programmi otse või nendel kanalitel eetris olnud saateid järelvaatamisega. Kui mõni lemmikfilm või -saade on varem salvestatud, siis saab ka neid vaadata oma nutiseadmes või veebis oma kasutajakontoga sisse loginuna.

Netflix ja Youtube ei vaja väga suurt ühenduskiirust

See, et video enam üle mobiilse Interneti või aeglases avalikus WiFi-s ei mängi, on juba eilne päev. Ühelt poolt vajavad Youtube ja Netflix üsna väikest andmemahtu, et pildivoogu edastada, teiselt poolt on ühenduskiirused ka valdavalt juba piisavalt heaks läinud, et need teenused suudaksid katkematult pilti näidata.

Kui tahad vaadata maailma filmi- ja sarjaparemikku ning videote varamut, siis Netflix`i ja YouTube`i vaatamiseks nutitelefonis eritingimusi interneti kvaliteedi osas ei ole. Kvaliteetse pildi striimimiseks piisab ka 5 Mbit/s kiirustest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.