Elisa blogi

Tahad parimatest parimat? Neli telefoni, mille kaameraid DXOMARK kiidab

Uue telefoni valimise protsess erineb inimeseti. Mõni on ustav brändile ja ostab iga aasta uue mudeli. Teise jaoks on oluline turu kõige uuemate tehnoloogiate olemasolu.

Paljud kliendid teevad enne telefoni valimist põhjalikku eeltööd – loevad arvustusi ja kõrvutavad seadmete tehnilisi näitajaid, et sedasi enda jaoks sobivaim välja valida.

Üheks tuntud võrdlusuuringute tegijaks on DX0MARK, mis on juba 2008. aastast tegelenud turul olevate seadmete testimise ja arvustamisega. Tõime välja DX0MARKi nutitelefonide edetabelist kolm kaamera eest kõige kõrgema skoori saanud mudelit, mida täna Elisa e-poest osta saab.

Huawei P40 Pro

Ilma suuremate üllatusteta leiab telefonikaamerate edetabeli tipust ka Huawei tippmudeli.

P40 Pro pälvis arvustajatelt kaamera oskonnas 132 punkti. Telefonilt leiab suure 1/1.28″ 50 MP Quad-Bayer sensori ja f/1.9 avausega objektiivi.

Mõistagi on P40 Prol ka optiline pildistabilisaator, mis on niivõrd suure sensori puhul sageli väljakutse. Suumimiseks on telekaameral 5-kordne optiline suum, lisaks toetab suumimist spetsiaalne tarkvara, mis aitab suumides kvaliteeti säilitada.

Need on vaid mõne Huawei tippmudeli kaamera omadused. Täpsemalt saab P40 Pro kaamera kohta lugeda siit.

iPhone 12 Pro Max

Apple’i uusim lipulaev ei jää ootuspäraselt ühestki nutitelefonide edetabeli tipust välja ning DX0MARKilt pälvis telefoni kaamera 130 punkti, mis on kaamerate edetabelis üks tugevamaid tulemusi.

Pro Max on iPhone 12 mudelisarja suurima ekraani ja kõige võimekama kaameraga versioon. Põhikaameral on 26-mm f/1.6 objektiiv ja 12 MP sensor, mis on suurem kui iPhone 12 Pro ja iPhone 11 Pro Maxi sama pikslite arvuga sensor.

Uusim iPhone Pro Max on ka esimene Apple’i seade, millelt leiab sensoripõhise optilise stabilisatsiooni süsteemi – enamik telefonikaameraid nihutab kaamerat liigutades objektiivi, mitte sensorit.

Loe täispikka arvustust iPhone Pro Max 12 kaamera ja ülejäänud omaduste kohta siit.

Xiaomi Mi 10 Pro

Vaid kahe punkti võrra väiksema skooriga (128) Xiaomi lipulaev kasutab 1/1.33 108 MP sensorit kaamera põhimoodulis ja 20 MP ultra-lai kaamerat ja kaht teleobjektiivi pildikvaliteedi optimeerimiseks.

Eriti tugeva tulemuse pälvis Mi 10 Pro keskmise ja pikkade kauguste suumimise kategoorias, samuti toodi välja hea sooritus ultra-lai kaadrite tabamisel.

Loe Xiaomi Mi 10 Pro kaameraga pildistamise ja videote filmimise kohta lähemalt siit.

Samsung S20 Ultra 5G

Mõistagi leiab oma koha edetabeli esikohtadel ka Samsungi uusim lipulaev S20 Ultra, mille kaamera võimekust hinnati DX0MARKi poolt 126 punktiga. Nagu näha, on kõigil kolmel seadmel vaid mõnepunktine erinevus, mis annab märku sellest, et hea kaamera on täna ühe tippmudeli puhul üks olulisimaid kohti.

S20 Ultralt leiab uuendatud versiooni 1/1.33 108 MP sensori, mis on tuttav eeltoodu Xiaomi Mi 10 Pro-lt. Peamine sensor on paaris slai-nurk 26mm objektiiviga (avaus f/1.8).

Kaugemate objektide lähemale toomiseks pakub S20 Ultra 4-kordset optilist suumi ja 10-kordset “hübriid-suumi”, mis kombineerib pildiandmed 48 MP tele- ja 108 MP standard-suuruses sensoritelt.

S20 Ultra 5G kaamera ja teiste omaduste kohta saad lähemalt lugeda siit ning kogu DX0MARKi nutitelefonide edetabeliga saad tutvuda sellel leheküljel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.