Elisa blogi

Tahad teada, millised firmad soosivad paindlikku tööd? Välja kuulutati Kaugtöö Tegijad 2018

Targa Töö Ühing, Elisa ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kuulutasid täna välja organisatsioonid, kes pälvisid Kaugtöö Tegija 2018 märgise. Uutest tulijatest pälvisid märgise teiste seas ka Swedbank, SEB pank, Maksu- ja Tolliamet, Rahandusministeerium ja Tööinspektsioon. Uuendusena tunnustati sel aastal nimeliselt ka üht kaugtööd soosivat juhti.

Märgise väljaandja Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul oli teist aastat korraldatav konkurss taas osalejaterohke ning märgise sai 31 uut organisatsiooni. „On hea meel näha, et ka Eesti mõistes väga suured ettevõtted proovivad kaugtööd rakendada. Nad teevad seda süsteemselt ja edukalt. See on tegelikult väga suur edasiminek, sest mitmeid aastaid on kaugtöö olnud pigem väikeste teenusmajanduse ettevõtete pärusmaa.“

Laas lisas, et sellel aastal tunnustati ettevõtetele lisaks ka üht juhti, kes paistab silma just oma ettevõttes kaugtöö edendamise poolest. Esimest korda sai „Parim kaugtöö juht 2018“ kategoorias tunnustuse Andres Onemar Keskkonnaametist. Eelmisel aastal sai märgise 50 ettevõtet, kokku on nüüd 81 kaugtöö märgise omanikku.

Ettevõtmise ühe partneri ja kaugtöö edendaja Elisa Eesti personalijuht Kaija Teemägi lisas, et tervitatav on näha, et palju kaugtöötajaid tuleb avalikust sektorist: ”Ministeeriumid või ametid on aina enam kaugtöö kui paindliku tööviisi omaks võtnud.”

Teemägi sõnul hakkas siiski laekunud taotlusi analüüsides silma, et kaugtöö all mõistetakse tihti ainult kodukontorit. “Soovitan mõelda kontori või kodu piiridest kaugemale. Kaugtöö on tööviis, mis pakub tehniliste vahendite ja kokkulepete alusel võimaluse töötada asukohast sõltumatult. Nii uuringud kui ka meie enda ettevõtte kogemus on näidanud, et töötajad on rahulolevamad ja efektiivsemad, kui saavad paindlikumalt töötada.” Kitsaskohtadele viidates ütles Elisa personalijuht, et just puudulikud või kesised tehnilised vahendid ja kommunikatsiooniprobleemid on tihti peamised, mis distantsilt töö tegemist takistavad.

Žüriiliige ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE juht Ene Olle nõustus, et kaugtööga tegelemine vajab tervikpildi nägemist: “Edukad on need ettevõtted, kes kaardistavad kitsaskohti ja probleeme ning otsivad alternatiivseid lahendusi ka nende töötajate jaoks, kelle ametikohustused kaugtööd kogu aeg teha ei luba.”

Konkursi žüriisse kuulusid Targa Töö Ühingu, Elisa Eesti ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE esindajad.

2018. aastal märgis saanud ettevõtted:

Brightspark OÜ, Datafox OÜ, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor AS, Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus OÜ, Eesti Meedia AS, Eesti Töötukassa, ETS Logistics OÜ, Hoolekandeteenused AS, Iglu OÜ, Insly OÜ, Keskkonnaagentuur, Keskkonnaamet, LeapIN, Lennuamet, M-Brain OÜ, Maksu- ja Tolliamet, MTÜ Eesti Suusaliit, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus, Ramirent Shared Services AS, Riigi Kinnisvara AS, SA Keskkonnaõiguse Keskus, Schenker AS, SEB Pank AS, SEEKER Solutions OÜ, Smart Accounts OÜ, Swedbank Grupp Eestis, Tahiti Must Pärl OÜ/Onestepcheckout AS, Tööinspektsioon, Tootsi Turvas AS, Velström Vallner Tohver OÜ, Wunder Estonia OÜ

Märgise saajate nimekiri on üleval smartwork.ee lehel. Kõik need organisatsioonid võivad edaspidi märgist oma veebilehel ja muudes materjalides kasutada.

Märgis antakse välja kolmeks aastaks. Siis on uuesti võimalik taotleda ja ettevõttesiseseid kaugtöö kui tööviisi arenguid tutvustada.

Kaugtöö Tegija 2018 märgisele sai kandideerida ajavahemikul 2.-20. mai. Selleks tuli täita ankeet, kus kirjeldati ettevõtte kaugtöötamise vorme.

Kaugtöö Tegija märgise konkursi partnerid on lisaks Targa Töö Ühingule ka Elisa Eesti ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE. Kõigi osalejate vahel loosisid Elisa ja Personalijuhtimise Ühing PARE ja välja auhindu, mis on abiks kaugtöötamise sujuvamaks korraldamiseks.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.