Teeme selgeks: kas ruuterid ja digiboksid vajavad samuti vahetevahel taaskäivitust?

Foto: Shutterstock.

Me kõik teame, et kui nutitelefon või arvuti on muutunud natuke aeglaseks, siis võib abiks olla seadme taaskäivitamine. Samas on paljudes kodudes ka veel ruuter ja digiboks, millele sageli nii suurt tähelepanu ei pöörata. Kas neile peaks samuti aeg-ajalt taaskäivituse tegema?

Ka ruuterid ja digiboksid võivad ajaga jääda aeglaseks

Võib öelda, et oma digiseadmete taaskäivitamine mingi aja tagant mõjub neile ikkagi pigem positiivselt. See aitab parandada mälus olevaid protsesse ning seeläbi neil sujuvamalt edasi töötada.

Ruuterite puhul võib nende tööle mõju avaldada internetivõrgus olevate seadmete arv. Telefonide, tahvlite ja sülearvutite hulk võib suure koormuse tõttu ruuterite tööd aeglustada, kuna mälus hoitavate andmete maht on sellisel juhul päris suur.

Sellistele seadmetele määratakse eraldi IP-aadressid, mille abil on võimalik võrku ühenduda ning neid ära tunda. Enamikel juhtudel kasutatakse dünaamilisi IP-aadresse, mis teatud aja vältel muutuvad.

Vahel võib juhtuda, et ühenduses esineb tõrkeid ning seadmetele andmete edastamine ja nende vastuvõtmine on häiritud. Kui oma kodusele nutiseadmele restart teha, muudetakse automaatselt ka IP-aadress ning see võib aidata lahendada ka võrguühenduse juures tekkivaid tõrkeid.

Samuti aitab aeg-ajalt taaskäivitamine ka turvaprobleeme vältida. Ka siin on abiks seesama muutuv IP-aadress, millele pahalastel on raskem jälile jõuda, kui seda regulaarselt muudetakse.

Oota 10-30 sekundit

Kuidas oma kodustele seadmele üldsegi taaskäivitust teha? Reeglina on selle jaoks olemas eraldi vastavalt tähistatud nupp.

Tähtis on teada, et ruuterises ja digiboksides olevad transistorid salvestavad energiat ning käituvad nagu akud. Nende võime energiat säilitada on küll väike, ent kui seade välja lülitada, toimivad need veel edasi.

Sestap ongi oluline, et seadmete uuesti tööle lülitamiseks tuleks oodata enne 10-30 sekundit. Nii saad olla päris kindel, et seade on ka tegelikult täielikult välja lülitunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.