Elisa blogi

Teeme selgeks: mida tähistavad erinevad numbrid ribakõlari nime taga?

Üha enam eelistatakse koju helisüsteemi valides ribakõlarit, sest teler ise ei suuda nii kvaliteetset heli pakkuda ning muud lahendused võtavad liiga palju ruumi. Küll aga võib ribakõlarite valik nii mõnelgi korral silme eest kirjuks võtta ja nende nimetused omakorda panna kukalt kratsima.

Teeme arusaadavalt ja lühidalt selgeks, kuidas uue seadme soetamisel ka ise näitajatest aru saada ning õige versioon endale valida.

Mida tähendavad numbrid nime taga?

Lihtsustatult saab öelda, et mida suurem on number, seda rohkem on kanaleid ning seda ruumilisem on heli.

Erinevatel ribakõlaritel võib kohata erinevat kanalite arvu, olgu selleks siis 2.1, 3.1 või 5.1. Esimene number kombinatsioonist tähistab soundbar’i enda kõlarite arvu ning punkti taga asetsev “1” märgistab subwoofer’it ehk bassikõlarit. Siinkohal tasub mainida, et bassikõlar on üldjuhul eraldiseisvalt ribakõlariga kaasas ning sisseehitatult seda enamik mudelitelt ei leia.

Millist eelistada?

Kuigi müügil on veel mitmeid 2.1-kanaliga ribakõlareid ning valik sõltub igaühe endi vajadustest, tuleks eelistada rohkemate kanalite arvuga seadet, et luua parim ümbritsev heli.

Keskpärasele telerivaatajale võib piisata näiteks 3.1-kanalilisest seadmest, aga tõelise kodukino loomiseks on parimaks valikuks 5.1-kanaliline ribakõlar. 5.1 Surround Sound tekitab 360-kraadise heli, sest sellele on lisatud nii vasakule kui ka paremale poole surround kõlarid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.