Uneäpid: viis rakendust, mis aitavad sul magama jääda või analüüsivad su und

Suvised pikad valged ööd on mõnusad, aga tihti võivad need hakata segama und. Valisime välja viis head äppi, mis teevad magama jäämise sujuvamaks, aitavad unekvaliteeti analüüsida või lihtsalt lõõgastuda.

Spotify – kuula uinutavaid podcaste või playliste ja kasuta unetaimeri funktsiooni

Spotify ei ole kellelegi võõras ja lisaks heale muusikale, leiab sealt ka laia valiku podcaste ning playliste, mis aitavad uinuda. Klientide tagasisidele tuginedes lisas Spotify hiljuti enda äppi ka unetaimeri funktsiooni ja nüüd saad määrata aja, kui kaua muusika mängib. Seega ei pea kartma, et uinudes ärkad keset ööd Rammsteini peale või telefon on hommikuks muusika mängimisest tühjaks saanud.

Spotify on saadaval Androidile ja iOS’ile, koos reklaamidega tasuta. Unetaimeri funktsioon on hetkel saadaval vaid Androidile.

Calm

Calm’i äpp aitab und parandada läbi sinu unemustrite jälgimise ja meditatsiooni. Äpi loojad plaanisid sellest esialgu luua juhitud meditatsiooni äppi ning just seetõttu leiab sealt hingamisharjutused, unejutud, uinutava muusika ja palju muud. Tänu äpile mõistad enda keha ja unemustreid paremini ning saad vastavalt sellele muuta magamajäämise või ärkamise aegu.

Calm oli 2018 Google Play toimetaja valik. See on saadaval Androidile ja iOS’ile, tasuta

Sleep Genius

Sleep Genius äpp mängib teaduslikult tõestatud heliprogramme, mis aitavad uneprobleemide korral. Pärast pikka ja põhjalikku uurimistööd, lõid äpi loojad algoritmid, mis saadavad ajule signaale, aidates uinuda kiiremini, magada kauem ja sügavamalt. Äpi loojad on unemaailmas lausa nii ässad tegelased, et aitasid ka NASAl astronautide uneprobleeme lahendada. Äpis saab valida lõõgastumisprogrammi ja Power Nap ehk kiire uinaku programmi vahel. 30-minutiline uinakuprogramm teeb meele ärksaks ning lõõgastumisprogramm aitab võidelda ärevuse ja stressiga.

Äpi loojad väidavad, et Sleep Genius  on maailma kõige teaduslikult arenenum uinumisabiline ning see tõttu küsivad nad äpi eest 5.99€. Saadaval Androidile ja iOS’ile.

Elisa Raamat ja Iselugeja – lase endale unejutt ette lugeda

Uinumiseks pole paremat asja kui raamat! Elisa Raamatu äpp koondab kokku ligi 2500 eestikeelset raamatut ja laia valiku ajakirju sinu nutitelefoni või tahvlisse. Lase Elisa Raamatu kõnesünetesaatoril endale une tekitamiseks ette lugeda näiteks lemmikmuinasjutte. Elisa Raamatus on saadaval palju vanu lemmiklugusid nagu Vendade Grimmide lood, “1001 ööd”, “Sinihabe”, “Kaunitar ja koletis” ning paljud teised.

Äpp on saadaval Androidile ja iOS’ile, esimesed 2 nädalat tasuta ning seejärel 8.99€ kuus. Teenust saavad kasutada kõikide operaatorite kliendid.

Pzizz

Pzizzi äpp ei jälgi unemustreid ning samuti ei pea ise midagi kirja panema. Lihtsalt vali, kas soovid muusikat uinumiseks (dreamscapes) või keskendumiseks (focusscapes). Seejärel mängib äpp sulle segu muusikast, heliefektidest ning pealeloetud kõnest, mis aitavad uinuda või töö tehtud saada.

Pzizz on saadaval Androidile ja iOS’ile tasuta.

Kui äppidest ei piisa, siis loomulikult tasub investeerida ka nutikella, millega saab samuti jälgida une kvaliteeti ning näha täpselt kui kaua uni kestis ja milline osa sellest oli sügav. Samuti saab kellaga jälgida enda treeninguid ning panustada teadlikumalt aktiivsesse eluviisi. Head und!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.