Elisa blogi

Uudne tehnoloogia tõstis 4G kiiruseid Elisa võrgus kolmandiku võrra

elisa_raamat.jpg

Elisa võttis suve lõpus 4G võrgus kasutusele uut tüüpi raadiotehnilise lahenduse, mis lubab uuemates nutitelefonides internetikiiruseid kuni kolmandiku võrra kasvatada.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul aitab uus raadiotehniline lahendus edastada võrgus rohkem infot ühes ajaühikus, mis toob märgatava kiiruste kasvu. „Kiirused Elisa 4G võrgus tõusid osadele klientidele 30% võrra ning seda nii info alla- kui ka üleslaadimise puhul,“ täpsustas Polli.

Mobiilivõrgus kasutusele võetud uus tehnoloogia aitab liikuda suuremate kiiruste ja uute tehnoloogiate poole. „See tehnoloogia toob 5G meile taaskord sammukese võrra lähemale, sest lahendus põhineb kõrgemal võrgumodulatsioonil ning teadaolevalt on 5G omapäraks just kõrgemad sagedused ja modulatsioonid,“ selgitas tehnoloogiaüksuse juht.

Elisa valmistub 5G turuletoomiseks, ehitades olemasolevale 4G võrgule teist ja kolmandat sageduskihti. Praeguseks on töödega lõpetatud Tallinnas ja Harjumaal, Ida-Virumaal, Tartus ja Tartumaal. Edasi liigutakse võrguarendustega Pärnus ja Pärnumaal ning teistes maakondades.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.