Elisa blogi

Värske raport: Elisa mobiilne internet on ühtlaselt kiireim üle Eesti

Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Värskelt avalikustatud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti mobiilse andmeside mõõtmistulemuste järgi saavutas Elisa võrk Eestis suurimad keskmised kiirused. Kõigis kolmes mõõtmiskategoorias olid Elisa keskmised allalaadimiskiirused suurimad.

Värskelt avalikustatud riikliku regulaatori TTJA mobiilse andmeside mõõtmistulemustes näitab Elisa võrk kiiremaid keskmisi allalaadimistulemusi terves Eestis. Kokku mõõdeti tulemusi kolmes kategoorias:

  • Fikseeritud mõõtekohtades – Elisa 131 mb/s
  • Sõidu ajal üle Eesti – Elisa 83,2 mb/s
  • Sõidu ajal Tallinnas – Elisa 119,9 mb/s

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnab, et tubli tulemuse taga on aastaid süstemaatiliselt tehtud võrguarendused, et maksimaalselt paljudel klientidel oleks väga hea interneti kasutuskogemus.

“Hea on näha, et lisaks klientide tagasisidele saime ka erapooletu kinnituse, et üleriigiline levitihendus ja võrguarendus on väga head interneti kasutuskogemust veelgi paremaks teinud.” TTJA mõõtmistulemused on selgeks kinnituseks, et Elisa võrguarenduspõhimõtted on vilja kandnud.

Internetivõrkude arendustöö põhineb Elisas tehisintellektil ja reaalajas klientide kasutuskogemuse jälgimisel.

“Monitoorime regulaarselt erinevaid võrkude näitajaid ja indekseid, mis hindavad, kuidas kliendid ennast Elisa võrgus tunnevad. Vastavalt sellele planeerime tugijaamade arendusi üle Eesti ja tagame interneti sinna, kus kliendid seda kasutada soovivad. Kliendile on parim internet see, mis töötab ja Elisa lähtub sellest kliendivajadusest,” lisas Polli.

Kasutajate arv Elisa teenustel suureneb pidevalt ja seetõttu peavad teenused ning võrk seda toetama. “Seetõttu on oluline jätkuvalt võrku investeerida ja tuua klientidele juba täna kätte tulevikutehnoloogiad. Seejuures lähtume taaskord sellest, et teenused toimiks maksimaalselt paljudel klientidel hästi ja sihime vaid võrgu ühtlast toimivust üle terve Eesti.”

Tutvu tulemustega detailsemalt graafikul, kus on välja toodud Eestis sõidu ajal mõõdetud tulemused.

Joonis 1TTJA 2019.a MBB mõõtmistulemused sõidu ajal üle Eesti

Täpsema info ja mõõtmistulemuste raporti saab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametilt. Mõõtmistulemused kogutud 2019. aasta septembrikuu seisuga ja fikseeritud mõõtmisi tehti 177 asukohas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.