Viis suhtlusäppi, millega saad kõik oma jutud aetud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui tahad nutitelefonis suhelda, kuid helistamine tundub liiga pealetükkiv, siis aitavad suhtlusäpid. Pealegi ongi noorema põlvkonna jaoks helistamine juba liiga vanamoodne, tšättimine aga igati OK.

Siin on viis äppi, mis kindlasti ei jäta hätta ja kus ilmselt enamus sõpru ühes või teises keskkonnas juba ees ootamas on. Ja kui pole, siis saad neid loomulikult kutsuda.

FB Messenger

Facebook, kus enamus sõpru niikuinii koos, pakub nii Androidile kui iPhone´ile Messengeri äppi, millega saad suhelda nii Facebooki sõpradega kui ka nendega, kes Facebooki ei kasuta. Nimelt võib Messengeri jaoks teha ka eraldi konto, mis sobib näiteks koolilastele, kellel vanuse poolest pole veel Facebooki asja. Vanematega suhelda saavad nad siis aga ikka.

Messengeris on võimalus ka teha videokõnesid ja helikõnesid, saata pilte ja dokumente, emotikone, animeeritud pilte ja palju muud. Video- ja helikõned on väga kvaliteetsed ja vajavad üsna vähe andmemahtu.

Androidis saab ka „jutumulle“ jätta teiste rakenduste peale, nii et vestlust jätkates saad sellele vajutades alati igalt poolt kohe jutuka-aknasse. Messengeris on ka võimalik üks-ühele krüpteeritud pealtkuulamiskindel vestlus.

Skype

Meie vana tuttav Skype arvutist on täiesti olemas ka nutitelefonide jaoks. Lae rakendus alla, see pole enam nii akut kurnav kui aastaid tagasi ja saad kõigiga mobiilist suhelda nii tekstiliselt, heliliselt kui videokõnega.

Skype lubab ka SMS-e saata ja vastu võtta sama äpi sees, lisaks videote ja piltide jagamisele saad jagada ka oma ekraani sõpradega. On olemas palju emotikone ja nn Giphyd ehk liikuvad pildid, mida võid veebist juurde laadida.

Viber

Selle suhtlusäpi kõige mugavam külg on see, et ei pea sisse logima ega kontot tegema. Sisestad vaid oma mobiilinumbri ja selle põhjal leitakse sulle kõik sõbrad, kes kasutavad Viberit ja kelle kontaktides sinu number sees on. Sinu kontaktidest leitakse ka omakorda kõik need, kes Viberit kasutavad.

Saata saab sõnumeid, emotikone, „kleepse“, teha grupivestlusi, „enesehävitusega“ vestlusi, mille sisu ei saa salvestada ja mis teatud aja pärast kustub, videokõnesid ja helilisi kõnesid ning jagada pilte ja muid faile.

Telegram

Seda suhtlusäppi loetakse üheks maailma kiireimaks. Ehkki mõni aeg tagasi Eestis Telegram´ist midagi eriti ei teatud, kasvab selle kasutajate arv siin kiiresti ja kindlasti leiad sisse logides sealt eest juba terve hulga sõpru.

Tegemist on ühe turvalisima suhtlustarkvaraga, sest kasutatakse 256-bitist sümmeetrilist AES krüpteerimist 2048-bitise RSA-ga. Leidub palju emotikone, animeeritud pilte ja „kleepse“, jagada saab piiramatu suurusega faile ja teha grupivestlusi. Grupi suurus pole ka põhimõtteliselt piiratud – võid osaleda kuni 100 000 vestlejaga grupis.

Telegrami üks plusse on veel see, et tegemist on täiesti tasuta tarkvaraga – isegi reklaamid puuduvad.

Whatsapp

Aasias ja ka mujal maailmas ülipopulaarne ja üldse üks maailma populaarseimatest suhtlusäppidest on mõnede teenustega juba kaasa tulnud. Näiteks mõned Hiina nutikodu lahendused vajavad Whatsapp´i kontot, et sulle teada anda, kui kodus midagi juhtub. Aga ka suhtluseks teiste sõpradega on see väga hea ja lihtne.

Võid jagada pilte, faile, oma asukohta, kontakte, emotikone ja redigeeritud pilte, umbes nagu Snapchatis. Videokõned ja helilised kõned on ka selle suhtlustarkvara võimaluste hulgas.

Vaja on anda luba oma kontaktidele ning WhatsApp leiab sinu sõbrad, kes juba kasutavad seda äppi. Selle rakendusega saab samuti väga turvaliselt krüpteeritult suhelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.