Kuidas oma elektriautot kodus või reisil olles laadida?

Laadimispunktide leidmisega ei tohiks reisile minnes küll probleeme tekkida.Foto: Peugeot

Kui oled soetanud oma esimese elektriauto, siis nõuab veidi ümberorienteerumist laadimistaristuga harjumine? Kuidas on kõige targem oma autot laadida?

Esimese asjana pead mõtlema, kus autot laed. Avalikes laadimispunktides on sageli kiirlaadijad, mille abil saad auto 80% täitumiseni viia tunduvalt kiiremini. Kodustest tingimustes on aga kõige mõistlikum kasutada nutikaid laadimislahendusi, mis laevad auto akut, kui tarbimine ja elektrihind on madalamad. Nii saad hoida oma kulud paremini kontrolli all.

Reisile minnes planeeri peatused ette

Selge on see, et kui planeerite pikemaid sõite, siis tuleb planeerida ka laadimisi. Elektriauto eeldatav sõiduulatus on üldjuhul pikem, kui on tegelikult mõistlik ühe korraga sõita. Kui sõidad pikemale puhkusereisile, siis mõtle, et võiksid iga 2-3 tunni tagant teha sirutuspausi ja seda aega on mõistlik kasutada mõnes kiirlaadimispunktis sõiduki laadimiseks. Üle Euroopa on juba enam kui 630 000 laadimispunkti, seega selle taha, et laadimispunkte ei ole, ei tohiks küll asi jääda. Küll tuleb arvestada, et mitmed laadimisjaamad vajavad erinevaid rakendusi, mida siis pead telefoniga alla laadima ja ennast registreerima. 

Kui on võimalik ööbimiskohas auto ööseks laadima jätta, või vähemalt vahetusläheduses, siis on mõistlik seda hetke kindlasti ära kasutada.

Paar lühemat laadimist on ajatõhusamad kui üks pikk täislaadimine

Nagu öeldud on tee peal mõistlik teha iga paari-kolme tunni tagant pause. Ja siis ei pea ilmtingimata autot täis laadima. Sageli just 80% jõuab kiirlaadija väga kiiresti ning ülejäänud täislaadimiseni võib kuluda veel vähemalt sama palju aega. Seega võib kahe kiirema laadimispausi tegemine olla mõistlikum ja ajatõhusam kui ühe täislaadimise ootamine. Oma auto laadimisel saad pilku peal hoida kasutades MyPeugeot rakendust, mis annab sulle täpse ülevaate hetkeseisust.

Elektriautost maksimaalse sõiduulatuse väljavõtmine õpetab juhte kulgema ning vähem äkilisi manöövreid tegema. On tunda, et elektriautod muudavad inimesed teadlikumaks ökonoomsema sõidu võtetest, mis on suur pluss liiklusohutuse tagamisel. Küll on tore, kui ohtlike möödasõidumanöövrite asemel satutakse hoogu uute energiasäästurekordite saavutamisel ning sõidetakse võimalikult säästlikult ja ilma igasuguste rumalate manöövrideta.

Peugeot kodulehe abil saad arvutada, kui palju sinu elektriauto vajab erinevate laadimisvõimsustega laadijate puhul laadimiseks aega. Vali menüüst omale sobiv Peugeoti mudel ning näedki kohe ajalisi kalkulatsiooni, kaua võib ühe või teise protsendini laadimine aega võtta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.