Peugeot tegi autoga seda, mille ees tuntakse nii hirmu kui ka vaimustust!

Peugeot toob oma autodesse ChatGPT.Foto: Peugeot

Peugeot ei ole enam ammu auto, mis liigub ainult punktist A punkti B. Sellele on lisandunud kamaluga sõidunaudingut ning emotsiooni. Prantsuse autotootja on astumas veel sammu edasi ning pakub autojuhile võimalust sõidukiga suhelda tehisintellekti abil.

Peugeot on üks esimesi autotootjaid, kes on ChatGPT integreerinud edukalt oma autodesse ning pakub klientidele kogemust, mis kasutab tipptasemel tehnoloogiat ning suudab vastata ka juhi keerulisematele küsimustele.

Pilootprojektis osalejad testivad tehisintellekti tasuta

ChatGPT oma autodesse toomisega täiustab Peugeot oma senist häälassistendi kasutuskogemust, muutes selle interaktiivsemaks, sujuvamaks ja intuitiivsemaks. Esialgu katsetatakse seda tehisintellekti viies riigis: Prantsusmaal, Suurbritannias, Hispaanias, Saksamaal ja Itaalias. 

Tehissõbra kasutamiseks tuleb kliendil kasutada vaid auto kuulsasse Peugeot i-Cockpit® integreeritud häälassistenti, mille tulemusena aktiveeritakse ChatGPT, mis suudab vastata väga paljudele küsimustele.

ChatGPT ehk Chat Generative Pre-trained Transformer on OpenAI poolt välja töötatud tehnoloogia, mis on omandanud tohutul hulgal andmeid. Selle baasil suudab auto anda juhile väga keerukaid ja täpseid vastuseid mistahes küsimustele, mis tekkida võivad.

Pärast pilootprojekti lõppemist võtab Peugeot arvesse kasutajate tagasisidet ning seejärel on juba oodata ChatGPT-d kõigisse uutesse Peugeot’desse.

Kõik sobilike mudelitega Peugeot’ kliendid saavad ChatGPT aktiveerida Peugeot’ ühenduvusteenuste poe kaudu. Katseperioodi käigus saavad seda kasutada esimesed 5000 klienti, mida on võimalik laiendada 10000 kliendini, kui huvi lahenduse vastu on esimeste päevade jooksul väga suur. Pilootprojekt kestab kuus kuud, mille jooksul saavad kliendid nimetatud riikides teenust tasuta aktiveerida ja kasutada. 

Auto on justkui giid ja meelelahutaja ühes

Tehnoloogiat on väga lihtne kasutada. Tuleb vaid öelda “OK PEUGEOT”, mille järel saab esitada oma küsimuse ning ChatGPT paneb sekundite jooksul tohutust andmekogust kokku vastuse.

Küsimused võivad varieeruvad väga erinevate teemade vahel. Näiteks võib tehnoloogilisest abimehest olla kasu, kui olete külastamas mõnd uut linna ning soovite näha sealseid vaatamisväärsusi. Lisaks asukohale võib häälassistent rääkida ka soovitud monumendi ajaloost jms.

Pikema reisi ajal võib ChatGPT teile ka meelelahutust pakkuda, näiteks korraldada teile viktoriini teie poolt välja pakutud teemadel, mis tunde lõbusalt täidavad.

ChatGPT-d saavad kasutada kõigi Peugeot’ sõiduautode ja tarbesõidukite uusima põlvkonna ühendatud navigatsioonisüsteemiga mudelites nagu 208, 2008, 308, 408, 508, E-3008, E-Rifter, E-Traveller, E-Partner, E-Expert ja peagi uus E-5008.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.