Video: kuidas käivitada auto, kui võtme patarei on tühi

Citroënil on mitmeid nippe, mis autojuhi elu mugavamaks teevad.Foto: Citroën

Tänapäeva autod on täis kõiksuguseid tehnoloogilisi abimehi ning vidinaid, mis võiks meie elu lihtsamaks teha. Tihti aga kõiki nippe ja trikke me ei tea. Kas on tulnud ette olukordi, et auto ei saa aru, et sa oled koos võtmega autos ning ei lase autot nupust käivitada või kuidas ühe nupuvajutusega rooli pealt kõlaritest mängiv heli vaigistada? On mõningad nipid, mis teevad su elu lihtsamaks. Vähemalt Citroëni roolis.

Võtmeta auto käivitamine

Kui sinu autol on ilma võtmeta käivitamine ja piisab, kui võti on lihtsalt kuskil läheduses, siis võib olla päris murettekitav, kui istud koos võtmega autosse, kuid auto annab märku, et võtit pole lähedal.

Kui juhtub, et võtmes olev patarei hakkab tühjaks saama, siis piisab, kui asetad võtme vasakule poole, suunatule alla jäävale alale ning seejärel vajutad uuesti käivitamisnuppu. Siis auto käivitub ning saad sõitu alustada. Niisama võtme raputamisest kasu ei ole 

Heli vaigistamine

Kas kuulud ka nende inimeste hulka, kelle jaoks on keerulisemates liiklusolukordades vaja autos mängiv heli maha keerata? Siin on sulle elumuutev nipp, eriti kui sõidad Citroeniga. Nimelt, kui sul on vaja kiiremas korras autos mängiv laul või jutusaade vaigistada, siis ei ole vaja käsi roolilt tõsta, vaid piisab ühest nupuvajutusest.

Roolil ei ole küll vaigistamis nuppu, kuid hoides all heli mahakeeramise nuppu, siis pikk vajutus mõjubki nn mute’na ning saad rahus oma liiklusolukorra ilma häirivate faktoriteta lahendada. 

Kilometraaži nullimine

Kui sul on mingisugune foobia näiteks paaritute numbritega, siis kulub sulle kindlasti ära võimalus oma reisiarvestid soovi korral igal hetkel nullida. Selleks tuleb lihtsalt vajutada klaasipuhastite hoova otsast olevat nuppu ning arvesti hakkabi sõitu jälle nullist lugema. 

Või kui ole foobiat, siis on lihtsalt hea sõpradega koos ettevõtvaid reise dokumenteerida ja kilomeetrid kirja panna ja kütusele reaalselt kuluvaid summasid ilusti välja arvutada. 

Peeglite kokkulappimine

Kitsastes parklates käies on tänu väärt lahendus, kui saad auto peeglid kokku lappida, see annab natuke rohkem võimalusi autouste avamiseks ning ei pea kartma, et kohe enda või kõrval parkiva autole kogemata mõne kriimu põhjustad.

Küll aga ei ole vaja peeglite kokku panemiseks oma randmeid väänata või üle määra jõudu kulutada. Piisab vaid ühest nupuvajutusest, mis peeglid sinu eest kokku paneb ning saad oma tegemistega jätkata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.