Videod: 3 nutikat nippi, kuidas oma elu autoroolis lihtsamaks teha

Foto: Julien Rocher @ Continental Productions / Citroën

Tänapäeva autod on täis kõiksuguseid tehnoloogilisi abimehi ning vidinaid, mis võiks meie elu lihtsamaks teha. Tihti aga kõiki nippe ja trikke me ei tea. Kas on tulnud ette olukordi, kus ei tea, kummal pool on kütusepaak või avastad auto juurest lahkudes, et aknad jäid lahti? On mõningad nipid, mis teevad su elu lihtsamaks. Vähemalt Citroëni roolis.

Enne tankimist jälgi kütusenäidikut

Kas sul on tulnud ette olukordi, kus sõidad võõra autoga või enda uue sõidukiga ning lähed tanklasse ning hakkad mõtlema, kummal pool see kütusepaak nüüd asub. Tegelikult tasub vaadata oma juhtpaneeli. Kütusenäidiku juures on väike nooleke, mis ütleb sulle, kummal pool kütusepaak asub. Nii tead iga kord kuidas tanklasse sõita ning ei pea hakkama rumalusi katsetama ning üritama tankimisvoolikut teisele poole autot vinnata. Suure tõenäosusega see sinna niikuinii ei ulatu.

Multimeediaekraanil kasuta kolme sõrme

Kui oled multimeediaekraani kaudu kadunud süsteemi lõpututesse koridoridesse ning tahad otse teed koduekaanile tagasi, siis on abi kolmest sõrmest. Jah, vajutades ekraanile kolme sõrmega, viib ta su kõige otsemat teed tagasi avaekraanile ehk sinu poolt seadistatud home screenile. Vähemalt toimib see nii Citroënide multimeediaekraanidega. 

Akende sulgemine võtme abil

Suvine aeg ei ole enam kaugel, kui on mõnus natuke lahtise aknaga sõita. Aga mis saab, kui pärast sõitu hajameelsusest aknad lahti unustad. Kas kõnnid auto juurde tagasi ja sulged kõik avatud aknad ühe kaupa? Tegelikult saad võtme kasutusulatuse raadiuses sulgeda aknad ka autovõtme abil. Selleks on vaja vaid hoida all uste lukustamise nuppu ja imeväel sulguvad kõik aknad ning saad oma asjatoimetustega edasi minna. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.