Kes on Most Valuable Professional ehk MVP ja kuidas temaks saadakse?

Kaido Järvemets seminaril "Windows 10 kui teenus". „Päris“ Bill Gates siiski seekord kohal polnud.

Most Valuable Professional ehk MVP on Microsofti poolt ellu kutsutud programm, millega hinnatakse neid, kes on oma valdkonnas eksperdid ning jagavad oma teadmisi ka teistele. MVP-ks saab kord aastas toimuva konkursi raames.

Tahtjaid on palju, kuid väljavalituiks osutuvad väga vähesed. Tiitli saamine eeldab põhjalikku ja järjepidevat tööd kogu aasta vältel. Arvesse lähevad aasta jooksul korraldatud üritused IT-proffidele, kohaliku kommuuni juhtimine ja edendamine, nõuanded foorumites ning muidugi ka see blogi siin, mille kaudu saan enda IT-kogemusi jagada laiemale seltskonnale. Konkurents MVP-ks saamise nimel käib üle maailma, allahindlust väikesel Eesti turul tegutsedes ei tehta. Kokku on praegu maailmas ligi 4000 MVP-d.

Minu teekond MVP-ks algas Andres Sireli (Microsoft Eesti) soovitusel aastaid tagasi. Ta jälgis minu tegemisi ja soovitaski mul siis uurida, kes on Most Valuable Professional ehk MVP ja milline on kandideerimisprotsess. Hinnatud tiitel avab palju uksi ja aitab luua unikaalseid kontakte väljaspool Eestit nii Microsofti tippspetsialistide kui teiste kogenud MVP-dega.

Praeguseks olengi jäänud tegelema suurettevõtete nõustamisega ning juhin omanimelist konsultatsioonifirmat.

Miks on tiitel vajalik?

MVP tiitliga käib kaasas üks suur privileeg – võimalus pääseda otse ligi algallikatele, tippspetsialistidele ja tipparendajatele ehk neile, kes on välja töötanud suurettevõtete töövahendid või kasutavad neid igapäevaselt. Näiteks mõni aasta tagasi käis minu kutsel Eestis Microsofti Configuration Manageri arhitekt David James aka DJAM. Üritusel osales ligi 55 Eesti Configuration Manageri guru.

Kord aastas kogunevad MVP-d üle maailma Redmondi Microsofti peakorterisse MVP konverentsile, kus on kohal kõik otseallikad, kellelt ise küsida ja keda loengutes kuulata.

Otsekontaktid ja võimalus inimestega silmast silma suhelda on tehniliste teemadega süvitsi tegeldes väga oluline.

Kasulik klientidele

Ehkki MVP on Microsofti poolt ellu kutsutud programm, pole selle tiitli kandjad Microsofti toodete evangelistid, vaid siiski sõltumatud IT-spetsialistid. Nad oskavad Microsofti tooteid põhjalikult tundes soovitada, mismoodi ettevõtte infosüsteem ja pilveteenused kõige paremini ja turvaliselt tööle saada.

Kui Microsoftil pole sobivat lahendust pakkuda, siis mõistagi soovitab MVP teisi lahendusi ja aitab neid vajadusel Microsofti toodetega koos kasutusse võtta.

Mida leiab siit blogist?

Blogis hakkan jagama soovitusi ja ülevaateid Eesti mõistes üsna suurtele ettevõtetele, kus on 250–500 ja enam kasutajat. Fookuses on kaughaldus ja pilveteenused. Eelkõige puudutab see Eesti kontekstis tööstus- ja IT-ettevõtteid, riigiasutusi, samuti välisettevõtete filiaale, kes IT-halduse on Eestisse toonud jne. Jätkan siin ka enda kui MVP tegevuste kajastamist, annan ülevaateid huvitavatest valdkonnapõhistest sündmustest ja lahkan kindlasti mõnda konkreetset kaasust.

Esimeste teemadena võtame järgmises blogipostituses luubi alla pahavara ja lunavara, millega just suurettevõtteid viimasel ajal aina enam rünnatakse, ning tutvume vahenditega, mis aitavad nende vastu võidelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.