Diori moemajas oli aastaid etaloniks, kelle järgi rõivaid valmistati, Eesti supermodell Hedvig Maigre. Millega tegeleb kunagine enimpildistatud supermodell tänasel päeval? Mida arvab ta ilulõikustest ja nooruse paanilisest püüdmisest? Kanal 2 saates “Täistund” käis endisel tippmodellil Pariisis külas Neeme Raud.
Moeajakirjanik Anu Merila meenutas saates, kuidas Maigre talle juba 14-aastasena silma jäi. “Ma ei teadnud, kes ta on, aga mul on mälestus, kuidas ta oli Kadrioru trammis. Nägin pikka graatsilist brünetti tüdrukut valges minikleidis ja oli, mida imetleda. Kui ta oli 16, võitis ta juba modellikonkursi, läks Pariisi ja lendas kiiresti kõrgele ja kaugele,” rääkis Merila.
Hedvig ise ütleb, et teismelisena, kui Anu Merila teda trammis nägi, ei olnud ta sugugi kindel, et on iludus, keda ootab maailm. “Ma ei olnud lapsepõlves ilus laps. Ma ei olnud koolis populaarne, olin nerd’ide (nohikute – toim.) ja populaarsete vahepeal, mul ei olnud kohta. Kui läksin ära Pariisi, leidsin oma koha,” sõnab endine supermodell.
Fotograaf Toomas Volkmanni sõnul on supermodellide pikkus tavaliselt 177–179 sentimeetri kanti, nii palju on pikkust ka Maigrel. “176 cm on juba natuke kriitiline. Kui paned pisikese inimese lava peale, läheb üks neljandik visuaalselt maha,” selgitas Volkmann saates.
Vanus on kvaliteedimärk
Hedvig alustas Pariisis, nagu paljud teised modellid, küll väga noorelt, aga n-ö Diori aeg, kui ta oli absoluutne etalon, saabus alles 30ndates, mida modellinduses peetakse tihtipeale juba eakuseks. “Ma olen nüüd 44-aastane. Ma mõtlen selle peale, mida tähendab vananeda ning olla oma keha ja näoga rahul. Ma arvan, et lõpuks on see enesekindluse küsimus,” räägib Maigre “Täistunni” saates. “Minu teooria on, et ilusad naised ei ole kõige naljakamad,” lisab ta.
Hedvigi sõnul on edasiviiv see, et ta hakkas juba varakult mõtlema peale moe veel olulistele asjadele elus. Täna, oma uues ja suuresti moejärgses argipäevas tegeleb Maigre peamiselt sisekujundusega, mida ta loob näitusesaalidesse. Ja vanus on tema jaoks kvaliteedimärk.
Tegelikult on selle ära tabanud ka maailma moetööstus. Tänased modellid on sageli n-ö karakteriga, mitte piltilusad, ning üha suurem on nõudlus vanemate modellide järele.
Anu Merila sõnul on modellinduses toimunud “suur ümbermõtlemine”. “Oleme üle elanud pandeemia, maailmas on sõjakolded – kui me nüüd mõtleme, et tahaks olla nii ja nii vana, kas see ei ole kõige tühisem küsimus, mis üldse võib pähe tulla? Me väärtustame vanust – see on inimese kvaliteedimärk, kui ta ei vaju ära, saab endaga hästi läbi, on leidnud koha elus. Ma ei näe mingit põhjust, miks peaksime ülistama noorust, mis on lihtsalt antud,” räägib moeajakirjanik.
Ka Maigre arvates on vananevad naised moes tagasi. “Kui ma teen kreemireklaame, siis ma olen see vanem valge naine,” tõdeb endine tippmodell. Ta selgitab, et igas tänapäevases poliitiliselt korrektses reklaamis peab olema noorem ja vanem mustanahaline naine, noorem ja vanem Aasia naine ning samamoodi noorem ja vanem valge naine.
Mida ütleb Maigre noortele tüdrukutele, kes unistavad suurest modellikarjäärist? “Kui ta tõsiselt unistab ja tahab, siis enamasti kannab see ka vilja,” ütleb endine tippmodell. Tema sõnul ei ole enam tähtis, millise kujuga nina või lõug modellil on. “Tänapäeval on kõigil võimalus. Ei ole olnud perioodi, kus kõik oleks nii võimalik kui praegu. On parim aeg naine olla!” kiidab Maigre.
Teiste teemadena võtab “Täistund” vaatluse alla miljoneid eurosid neelava Auvere elektrijaama ning uurib, kuidas on Vene teater sulandunud tänasesse Eesti kultuuripilti ja kas ka Eesti publik on selle omaks võtnud. Vaata “Täistundi” järele SIIT!
Eesti filmi- ja teleauhindadel parima päevakajasaate tiitliga pärjatud Kanal 2 “Täistund” jahib kõike seda, mis siin maailmas on huvitavat, võluvat, intrigeerivat, ootamatut, ärevat, tõsiseltvõetavat või segadusttekitavat. Erinevaid teemasid lahkavad tippajakirjanikud Neeme Raud, Elo Mõttus-Leppik, Madis Kimmel, Raul Ranne ja Sander Punamäe. “Täistund” on Kanal 2 eetris teisipäeviti kell 20.30.