Siim Kingul oli rahvusvaheliselt edukas modellikarjäär, ta oli oodatud tantsuartist moe- ja show-lavadel ning suurtes telesaadetes. Ühtäkki vahetas ta neli aastat tagasi glamuursed moelavad mänguasju täis lasteaia põranda vastu. Ta on Mesimummu lasteaia laste lemmikõpetaja ja direktrissi sõnul lapsevanemad lausa võistlevad, kelle laps just Siimu rühma saaks. Kas mees lasteaiaõpetaja ametis ongi enam üllatav, seda uuris Sander Punamäe Kanal 2 saates “Täistund”.
30-aastane Siim on modellina poseerinud ka kõige kuulsamate brändide jaoks. “See esimene töö, mille jaoks ma tegelikult Milanosse läksin, oli Prada jaoks,” rääkis Siim saates. Modellitöö on ta viinud nii Hongkongi, Taipeisse, Hiinasse kui Türgisse. Eestlastele on Siimu nägu ilmselt tuttavam Eesti suurematest tele-show’dest “Ma näen su häält”, “Maskis laulja” ja viimase suurprojektina “Tähtede täht”, kus ta on tantsijana kaasa teinud.
Neli aastat tagasi vahetas Siim moelavad mänguasju täis lasteaiapõranda vastu. Ise nimetab ta seda saatuseks. “Ma ei olnud kindel, mis see päris täpselt saab olema, aga lõpuks see, kuidas energiavahetus lastega on, kuivõrd palju sa tegelt saad lastelt vastu, see on üks asi, mis toidab, mis on mind siin nii kaua hoidnud,” rääkis ta “Täistunnis”.
Koit Toome, Liis Lemsalu ja teiste A-kategooria staaride asemel on Siimu igapäevasteks kaaslasteks 4–5-aastased rüblikud. Kuna Siim on kunstiinimene, õpetab ta lastele ka maalimist ja heegeldamist. “Üks poiss läks nii heegeldamisse sisse, et hakkas lõpuks heegeldama ruumilisi esemeid. Ta oli sel hetkel kas 6- või 7-aastane,” meenutas Siim saates.
Mida aga lapsed Siimule õpetanud on? “Kannatlikkust! Kasvõi õue tulekul riidesse panemine. Jube kerge oleks mul panna käed ise külge, tõmmata neil sokid, kindad ja mütsid ise jalga, kätte ja pähe, aga paraku ei õpi laps sellest miskit,” rääkis ta.
Meessoost lasteaiaõpetajatele vaadatakse viltu
Mesimummu lasteaia direktori kohusetäitja Reinika Männamaa sõnul on Siim tõeline staar, keda ihaldavad õpetajaks kõik lapsevanemad. Tema arvates võiks igas lasteaias olla vähemalt üks meesõpetaja. Männamaa hinnangul on mehed õpetajatena julgemad, lubavad lastel rohkem katsetada ning õpetavad ka teistsuguseid asju kui naised. “Naisõpetajad nii naljalt ei võta saagi kätte, ei hakka lastega saagima. Me võib-olla mõtleme üle, mis kõik juhtuda võib,” sõnas direktori kohusetäitja.
Eelmisel õppeaastal oli lasteaedades kokku 78 meest, kellest enamik liikumis-, ujumis- ja muusikaõpetajad, kuid rühmaõpetajaid oli vaid 6. See on üks amet, mida mehed pidama ei torma. Männamaa sõnul on peamiseks põhjuseks palganumber. Lasteaiaõpetaja palk on paljuski omavalitsuse otsustada, Tallinnas saavad nad kätte 1400 eurot kuus.
Paratamatult hoiavad mehi lasteaiast eemale ka eelarvamused. “Mäletan ühte vanemate koosolekut, kus õppejuhiga mõtlesime, et kui tore oleks, kui meil oleks ka lasteaias meesõpetajad. Siis tuli küll ühelt vanemalt reaktsioon, et issand, meesõpetaja, nendel peab küll midagi viga olema, kui nad lasteaeda tööle tulevad,” meenutas Männamaa.
Siim teab ka omast kogemusest, et meessoost lasteaiaõpetajatele vaadatakse viltu. Siim on juba kooliajast kasvatanud peale paksu naha ega tee sellisest suhtumisest suurt numbrit. “See on ju tema mure, et tema niimoodi tunneb,” ütles ta.
Negatiivseid hoiakuid on Siim tähele pannud isegi kolleegide seas. “Võib-olla ongi lihtsalt, et ei olda harjutud, et nii on. Ümberharjumine on raske või käiakse oma silmaklappidega ringi ja kõik käib ühe malli järgi. Kõik, mis läheb vormist välja, on vale,” võttis ta inimeste suhtumise kokku. Õnneks on Siim leidnud endale koha, kus puuduvad täiskasvanute maailmale omased sotsiaalsed hinnangud.
Teiste teemadena avas Madis Kimmel Eesti vanglatööstuse suletud ukse ning Elo Mõttus-Leppik uuris looduskaitsega kaasnevaid maaomanike hirme. Vaata saadet SIIT!
Eesti filmi- ja teleauhindadel parima päevakajasaate tiitliga pärjatud Kanal 2 “Täistund” jahib kõike seda, mis siin maailmas on huvitavat, võluvat, intrigeerivat, ootamatut, ärevat, tõsiseltvõetavat või segadusttekitavat. Erinevaid teemasid lahkavad tippajakirjanikud Neeme Raud, Elo Mõttus-Leppik, Eeva Esse, Madis Kimmel, Raul Ranne ja Sander Punamäe. “Täistund” on Kanal 2 eetris teisipäeviti kell 20.30.