Klicki 1000 soovitust

3 head nutitelefoni, mis sobivad kohe algavaks kooliaastaks

Kool saabub peale alati liiga lühikest suve ikka natuke ootamatult ja tavaliselt selgub ka üsna viimasel hetkel, et alanud õppeaastaks tuleb leida uuem ja parem telefon, sest vana on oma aja ära elanud. Millist võtta? Mida vastata, kui laps tahab vaid õunatelefoni või kui eelarve on napp, aga tahaks ikkagi midagi head ja paremat?

Siin on kolm telefoni, mis neile tingimustele vastavad.

Xiaomi Redmi Note 10 5G – 159,99 eurot

Sel telefonil on vaatamata üsna olematule hinnale täiesti korralik kaamerakomplekt ning pikaks koolipäevaks sobiv mahukas aku – 5000 mAh.

Ekraan toetab 90 MHz värskendussagedust, mis on hea mängude mängimiseks. Tegemist on ka ühe maailma odavaimate sekka kuuluva kahe SIM kaardiga 5G telefoniga, mis toetab kiiret andmesidet.

6,5-tolline ekraan on parajalt suur isegi raamatu lugemiseks, seda toetab akut säästev adaptiivne vörskendussagedus.

Kaamerakomplekti kuuluvad 48 MP põhikaamera, mis varustatud 26 mm lainurkobjektiiviga, 2 MP makrokaamera ja 2 Mp sügavussensor. See viimane aitab hästi teha bokeh-efektiga ehk udustatud taustaga pilte – nii portreede kui maastikuvaadete jaoks.

Apple iPhone SE 2020 – 279,99 eurot

“Mina pean iPhone´i saama, või muidu…” võib praegu kuulda iga teise või kolmanda koolimineja käest. Eks nad peavadki lõpuks kodurahu huvides saama, aga see ei pea ju olema viimase põlvkonna neljakohalise summa maksev uusim mudel.

iPhone SE 2020 sisu on peaaegu sama hea, kui uusimatel mudelitel, sest operatsioonisüsteem on ju üks ning Apple´i toodang kestab ka riistvara poolelt üsna kaua – seega võib õunatelefoni vastupandamatu nõudmise rahuldada just see uue ringi mudel, mis on peaaegu sama hea, kui uus.

Pealegi on 4,7-tolline retina ekraan väiksema käe jaoks sobivalt kitsas ja korpus veekindel kuni 1 meetri sügavuseni.

Samsung Galaxy A33 5G – 289,99 eurot

Kas alla 300 euroga saab korraliku uue telefoni hea kaameraga, veekindla ja väga hea ekraaniga? Jah, saab küll. See Samsung just selline ongi.

5G toega kiire Samsungi mudel on veekindla korpusega (peab vastu meetri sügavuses kuni 30 minutit ehk vastab standardile IP67), pakub tagaküljel lausa kolme kaamerat pluss sügavussensorit ja ekraaniks on 6,4-tolline kirgas AMOLED. Mida enamat oskakski tahta ühest heast ja soodsast koolitelefonist?

Tagaküljel on 48 MP optilise pildistabilisaatoriga põhikaamera, 8 MP ülilainurk-objektiiviga kaamera, 2 MP sügavuskaamera ja 5 MP makrokaamera. Igaks olukorraks on seega eraldi kaamera olemas, lisaks 13 MP esikaamera videokõnedeks või selfiedeks. Paljud pildiparandusefektid ja lisatarkvara on samad, mis vingeimatel Samsungi tippmudelitel. Aku on samuti mahukas – 5000 mAh, nii et enne päeva lõppu telefon tühjaks ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.