Klicki 1000 soovitust

3 head tahvel-sülearvutit ja milleks need igapäevaselt kasutades väga head on

Puutetundliku ekraaniga ning tahvliks käänatavad õhukesed sülearvutid on vallutanud arvutitootjate mudelivaliku, kuid traditsioonilise süleriga harjunutele tundub nendele üleminek esialgu pisut harjumatu. need aga, kes kaks-ühes tahvel-sülerit igapäevaselt kasutama on hakanud, avastavad selle uued kasulikud võimalused.

Kui arvuti ekraani saab keerata teisele küljele, siis on sülerist saanud suure ekraaniga tahvel. Sellele pole küll iga kord neidsamu tahvliäppe, mis Androidiga või IOS-iga tahvlitele, kuid Windows 10 äpipoest leiab terve hulga puuteekraanile sobivaid rakendusi: mänge, joonistus- ja märkmeprogramme, graafikarakendusi ja palju muud vajalikku suure puuteekraani jaoks.

Puutepliiats on tahvlirežiimis juba üsna vähese vaevaga käe sisse harjutatav niimoodi, et oskad juba ise teatud tegevuste jaoks hakata just seda kasutama. Hiireplaat pole näiteks joonistamiseks nii mugav ja täpne kui pliiats.

Kui ekraan aga pooles ulatuses tahapoole käänata, siis tekib “telk”, mis on mugav näiteks filmi vaatamiseks või presentatsiooniks. Puutetundliku ekraaniga saab seadet endiselt juhtida, näiteks filmi pausile panna või slaide edasi kerida.

Vaatame, millised töövahendid selleks sobivad kolme HP süleri näitel, mis on praegu saadaval tavalisest soodsama hinnaga.

HP Pavilion x360

Kolmest kõige soodsam tahvel-süler HP Pavilion x360 (hind praegu 449,99 eurot ehk -50 € tavahinnast) on küll väiksema salvestusmahuga (128 GB), kuid see enamusi kasutajaid väga ei sega, sest oma suuri ja mahukaid asju hoiavad paljud juba pilves. Suuri video- ja muusikakogusid ei kantagi enam kaasas, filmide vaatamiseks on Netflixi-laadsed striiminguteenused ja muusika jaoks Spotify-laadsed rakendused. Oma pilte on mõistlik varundada Google´i, Microsofti või Yahoo! pilves, kust need on alati üle neti kättesaadavad nii süleri kui nutitelefoni jaoks. Siis ei jäägi palju mahtu, mida veel arvutis endas peaks hoidma.

Full HD ekraan on 14-tollise LCD paneeli kohta täiesti piisav, Bang & Olufseni kõlarid tagavad korraliku heli ja kaasasoleva tundliku puutepliiatsiga saad mugavalt ekraanil joonistada või rakendusi puutetundlikult juhtida.

Vajalik omadus on ka kõigi vajalike kiirete portide olemasolu. Isegi USB Type C Displaypordi liides on käepärast, et süler mõne korraliku välise monitoriga ühendada kas mängimiseks või graafikatööks.

HP Envy x360

Õhuke ja ülikerge AMD Ryzen 5 protsessoriga arvuti HP Envy x360 (hind praegu 799,99 eurot ehk -200 € tavahinnast) on 13,3-tollise ekraaniga, kaaludes vaid 1,3 kg. Ka sel masinal käib ekraan 360 kraadi ulatuses tagasi arvuti põhja alla, tehes sellest niimoodi suure tahvelarvuti, mida saab kasutada akult 11 tundi järjest. Pikk aku tööiga on tagatud tänu AMD ülienergiasäästlikule uuele protsessorile.

256 GB SSD mahutab kõik vajaliku ja kui tahad oma suuri andmekogusid lisaks väljaspool arvutit hoida või varundust teha, saad kaasa tasuta Dropboxi aastase 25 GB pilvemahu.

HP Spectre X360 2019

Kaks-ühes tahvel-sülearvuti tippmudel HP Spectre X360 2019 (hind praegu 1199 eurot ehk -250 € tavahinnast) on parim neile, kes tahavad tõsiselt mängida ja ka graafilist tööd mugavalt teha. Sellel HP mudelil on kriimustuskindla Gorilla Glass klaasiga ning privaatsust tagava 35-kraadise vaatenurgafiltriga ekraan, et külje pealt keegi sinu asju arvutis ei näeks, võimas Intel Core i5 neljatuumaline protsessor ning 256 GB SSD salvestusmaht.

Vaatamata väga võimsale sisule on masina kaal ainult 1,33 kg ja aku kestab 14 tundi. Portidest on olemas USB 3.1 nii Displaypordiga kui ülikiire Thunderbolt´i toega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.