Klicki 1000 soovitust

3 põhjust, miks peaksid siiski hankima eraldi viirusetõrje

Kuigi tänapäeva arvutid on juba täis igasuguseid nutikaid süsteeme, mis suure osa viirustest eemale oskavad peletada, ei ole neist siiski alati täielikult pääsu. Appi tuleb viirusetõrje, mis jäänud augud kinni lapib. Miks peaksid viirusetõrjet kasutama? Siin on kolm põhilist põhjust.

1. Sa ei saa kõike jälgida

Viirused on nutikad ning üritavad igast august seadmesse ronida. Sa võid küll olla väga tähelepanelik ning alati enne millelegi vajutamist minuti mõelda, kuid varem või hiljem valvsus hajub ning viirus leiab selle ühe hooletusehetke kaudu tee sinu arvutisse. Siin tulebki appi viirusetõrje, mis pahalase õigel ajal kinni püüab ning masinast välja viskab.

2. Kõik areneb liiga kiiresti

Nii nagu arenevad arvutisüsteemid, arenevad ka viirused ja pahavara. Kui kuskil üks turvaviga ära lapitakse, leiavad viirusetegijad kohe järgmise. Tihti ei jõuagi operatsioonisüsteemide arendajad neid haavatavusi piisavalt kiiresti parandada, sest see pole nende põhitegevus ning taas tuleb appi spetsiaalselt pahalastega võitlev viirusetõrje. Neil tarkvarapakettidel on hiiglaslikud pidevalt uuenevad andmebaasid, kuhu jõuab info ka kõige värskemate rünnakute kohta. Seega saab viirusetõrje abil kindel olla, et arvuti on kaitstud ka nende ohukohtade eest, millest sa veel kuulnudki polnud.

3. Meelerahu ja lihtsus

Teoreetiliselt on võimalik ka ise kogu aeg arvuti tegevust valvata ning kahtlaseid faile taga ajada, kuid kellel on selleks aega ja viitsimist? Viirusetõrje teeb seda sinu eest, hoiab arvutil ööpäevaringselt silma peal ning suudab terve süsteemi läbi uurida kiiremini, kui ükski inimene seda iial teha suudaks. Samuti pakub kasutajale meelerahu, kui teada, et mis ka ei juhtuks – arvutis on kindel abimees, mis iga kasutaja hooletusvea korral hüppab välkkiirelt appi seadme kaitsele.

Uuri valikut erinevatest viirusetõrjujatest siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.