5 head juhtmevaba klaviatuuri ja kuidas neid valida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui istud traditsioonilise arvutilaua taga ning kuskil laua all kogub tolmu arvutikast, siis juhtmevaba või juhtmega klaviatuur mingit suurt erinevust kasutusmugavuses ei paku peale selle, et esteetiliselt ilusam oleks lisakaabliteta lauapind. Kuid mobiilse inimese jaoks on kindlasti parem ja mugavam just juhtmeta klahvistik.

Kui tahaksid oma klaviatuuri ühendada erinevate koduste seadmetega, võib-olla isegi teleriga ja tahvliga või kui eelistad teinekord mugavas tugitoolis või diivanis töötamist, võib kaablivaba klahvistik olla oluliselt mugavam kui piiratud liikumisvabadus lühikese juhtmega klaviatuuri taga. Kuid juhtmetest vabaks saab mitmel moel – oleneb, millist traadita klaviatuuri valida.

Ühendus – Bluetooth või muu?

Esimene oluline küsimus on, kas hankida uus klaviatuur arvutiga üle õhu ühendamiseks Bluetoothi või muu raadioühendusega?

Bluetooth tundub kindel valik, kui tahad lihtsat ühendust mitme seadmega ning ei hooli pikkadest vahemaadest, nii et alla kümne meetri tegevusraadiust on piisav. Kui aga tahad kiiret ja kindlat ühendust ning töötamist ka kaugemalt, siis spetsiaalne raadioühendus (RF) võib olla mugavam. Sel puhul peab aga arvestama ühe USB pesa reserveerimisega klaviatuuri vastuvõtuseadmele, sest need ühendused töötavad tavaliselt komplektis kaasas oleva raadioadapteriga.

Toide – akud või patareid?

Järgmine küsimus, mida tuleks küsida, on juhtmevaba klaviatuuri toitelahenduse võimalused. Valida saab üldiselt kas patareidega või sisseehitatud akuga klaviatuure.

Mõlemal juhul pole eriti tihti vaja klaviatuure laadida. Logitechil on koguni olemas päikesepaneeliga klahvistik, mida pole kunagi vaja laadida – see saab päevasel ajal ning kasvõi elektrivalgustusest oma tööks vajaliku energia ise kätte. Muudel juhtudel aga võib vaja minna patareide vahetust näiteks kord kvartalis või mitme aasta jooksul.

Ühelt poolt on sisseehitatud akudega klaviatuur mugav, kuna seda saab tavaliselt USB pesast laadida ja alati on mõni arvuti USB pesa või mobiililaadija käepärast, teiselt poolt saab patareidega klaviatuuril värsked energiaallikad (mis peavad kodus varuks olema) kohe sisse panna ja ei pea end kuhugi USB pesa lähedale sättima, kui klahvistiku aku tühjaks saab.

Lisavõimalused – numbriklahvid, puuteplaadid jm

Muidugi tasub vaadata ka lisavõimalusi vastavalt oma vajadustele. Kui plaan on juhtmeta klaviatuuri kasutada ka näiteks diivanil, kus pole mugav hiirt kasutada, siis võiks ju olla klahvide kõrval puuteplaat hiire asendamiseks. Kui oled raamatupidaja või muul põhjusel tegeled väga palju numbritega, võiks klahvistik sisaldada ka eraldi numbriplokki. Hämaras toas kasutamiseks on vajalik taustavalgustus, mitme seadmega kasutamiseks võiks olla klahvistikul võimalus siduda mitme erineva ühendusega.

Trust Tecla Multimedia klaviatuur + hiir

See odav ja mugav Trusti klaviatuur kasutab USB adapterit, kahte AAA patareid ja kestab ühe patareipaariga kuni kaks kuud. Lisaks on komplektis üsna standardne hiir kuue nupuga. Ka hiir töötab kahe AAA patareiga kuni kaks kuud. Odav ja mugav klaviatuur sobib hästi keskmisele kasutajale, kes vajab vabadust klaviatuuriga rohkem liikumiseks ning töötab hiirega lauapinnal.

HP K2500

HP on teinud ärikasutajale sobiva klaviatuuri, mida võib muidugi ka kodus kasutada. Traditsioonilised kõrged klahvid ja numbriklahvide plokk paremal ääres on raamatupidajale ja tabelitega tööd tegevale ametnikule sobiv valik. Kümnemeetrise tööraadiusega seadmega võib arvutist üsna kaugele eemalduda ja kahe AA patareiga suudab klaviatuur töötada mitu kuud.

Logitech K270

Logitech on klaviatuuride ja hiirte maailmas nagu Mercedes – kallim, aga kindel valik. Logitech K270 polegi väga palju kallim kui teised juhtmevabad klaviatuurid, kuid pakub ergonoomilisi madalaid klahve, eraldi numbriplokki, õhukest disaini ja ka eraldi meediaklahve, et kasutada koduse meediakeskuse või nutiteleri juhtimiseks. Kaks AAA patareid peavad vastu kuni kaks aastat.

Logitech K380 Multi-Device Bluetooth

Midagi eksootilist stiilse klaviatuuri otsijale – see Logitechi seade on esiteks sinine ja teiseks põnevate ümmarguste klahvidega, nagu mõni vana kirjutusmasin. Kasutusmugavust see eriti ei sega. Oluline lisaomadus on Bluetooth ja võimalus ühendada kuni kolme seadmega – kasuta seda näiteks oma diivaniklaviatuurina, juhtides vaheldumisi lauaarvutit, sülerit ning nutitelerit. Ümberlülitamine käib vaid ühe liigutusega spetsiaalklahvide abil. Toide on tagatud kahe AAA patareiga, mis Logitechile omaselt kestavad väga kaua – 24 kuud.

Logitech K400 Plus Touch

Kolmas hea Logitechi klaviatuur pakub ka hiire asenduseks mugavat puuteplaati – nii saab arvutit või muid seadmeid, mis vajavad hiirega juhtimist, kasutada lauast eemal. Puuteplaadiga võid arvutit juhtida kasvõi püsti seistes! Sülearvutilikult madalad klahvid ja õhuke disain tagavad hea ergonoomia igas asendis ning kaks AA patareid peavad vastu kuni 18 kuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.