Aitab tööasjadest ja asjalikest-praktilistest soovitustest, puhkus ja pühad ning terve järgmine aasta võiksid olla ka fun ehk lihtsalt lõbusad. Siin on viis kingisoovitust, mis kindlasti rõõmustavad iga tehnoloogiahuvilist kingisaajat.
Mängukonsool Nintendo Game&Watch. The Legend of Zelda – 69,99 eurot
Väljast retro, aga seest moodne: Nintendo eriväljalase on mõeldud nii mängimiseks kui igapäevase abivahendina kasutamiseks, seega on asjal lisaks ka selgelt praktilist väärtust peale lõbu.
“Legend of Zelda” tähistas hiljuti oma 35-aastast sünnipäeva ja just sellele tähtpäevale ongi Nintendo kaasaskantava mängukonsooli eriversioon pühendatud. Disain meenutab samuti 90ndate eelset aega.
Kaasas on kolm Zelda mängu, kuid lisaks saab seda mängukonsooli kasutada oma kirjutuslaua või öökapi äratuskellana-taimerina. Taimeri abiga võid aga hommikul köögis kasvõi muna keeta.
Nintendo Game&Watch. Super Mario – 59,99 eurot
Jätkame legendidega – Super Mario on peaaegu et kõigi aegade kuulsaim mängukonsoolide tegelane, kes alustas samuti oma tähelendu 1980ndatel. Mängida saab nii üksi kui sõbraga. Digikella taustaks aga saab valida kuni 35 erinevat animatsiooni. Seega praktilise poole pealt asendab see konsool ka äratuskella ning taimerit.
Droon DJI Tello Boost Combo – 149,99 eurot
Kui tahad lennata, aga mitte (veel) eriti kõrgelt ning modelleerida ise lennuteekonda, siis maailmakuulsa DJI mudelivalikus on paras droon mitte just päris algajatele, kuid siiski kõigile neile lastele ja täiskasvanutele, kes tahavad lendamisest pikemalt rõõmu saada ka osavuse kasvades.
See pole lihtne harjutusdroon, vaid pisike, aga võimas lennumasin, mille teekonna saab enne äpist paika panna ja jätta lendamine automaatika hooleks. Veel lõbusam on muidugi ise juhtida. Selleks, et kohe asjade vastu ei sõidaks, on droonil stabilisaatorid ja läheduse-kõrguse andurid, mis aitavad sujuvalt kulgeda ka siis, kui lennukogemusi vähe.
Ühilduvus VR peakomplektiga jätab veel ühe vinge lisavõimaluse lennata FPV režiimis ning vaadata drooni pardalt, kuhu kulged.
Lennuaeg on sel masinal 13 minutit ja lennuraadius 100 meetrit. Enne uuri kindlasti järgi, kus ja kuidas tohib drooni lennutada.
Auto Maverick Ion XB – 79,99 eurot
Mudelauto juhtimine on lahe, kui see auto reageerib täpselt sinu juhtimisele, on kiire ja ei kustu kohe mõne minuti järel ära.
Maverick Ion XB ongi just selline – maksimaalne kiirus üle 30 km/h, neliveoline, aku 1200 mAh. Seda kasutavad mõnikord ka mudelauto-sportlased. Masin on vastupidav ja kulgeb raskel maastikul, 2,4 Ghz juhtimissignaal levib kümnete meetrite kaugusele.
DJI Gimbal OM 5 – 169,99 eurot
Kunagi olid sellised stabilisaatorid vaid proffide varustuses, kes tegid filmistuudiotes tõsiseid mängufilme.
Mängufilme võid aga nüüd ka ise teha, sest profivarustus on kättesaadav kõigile. DJI on teinud spetsiaalse gimbali ehk stabilisaatori, mida käes hoides saab oma telefoni mugavalt paigal hoida keeruliste kaadrite ülesvõtmisel, kui näiteks liiguvad nii operaator kui filmitav. Samuti saab lisada kaamera liikumisi, jälgida objekte spetsiaaltarkvaraga ning teha selfie´sid.
Pealekauba on gimbalil olemas teleskoop-pikendus ja statiivijalg, nii et saad kasutada seda väga erinevate stseenide filmimiseks.
Vaata, kui sujuvalt gimbal töötab, siit videost: