7 kasulikku abivahendit, mis aitavad seikluskaameraga veel paremaid videoid teha

Foto: GoPro

Ekstreemsportlased, pühapäevapuhkajad või ükskõik kes teine kasutavad seikluskaameraid keerulistes olukordades, kus tuleb filmida jooksvaid, hüppavaid, lendavaid või sukelduvaid inimesi ja masinaid. Alati ei piisa kaamera käeshoidmisest, vaja on abivahendeid. Siin on soovitused, millised seitse asja võiksid olla ühe korraliku seikluskaamera lisavarustuses ja mida nendega teha saab.

1. Forever´i kinnitus toruraamile – 9,99 €

Seikluskaamera kinnitus toruraamile on vajalik näiteks jalgrattasõidu, deltaplaanilennu või mootorsaaniralli ülesvõtmiseks. Muidugi saab seda kasutada ka kõigi muude umbes lenksujämeduse toruga asjade külge kinnitamiseks.

Kinnitusel on kolm liigendit, millega saab kaamera kaldenurka igas suunas seada. Sobib kõigile GoPro ühendusega ühilduvatele seikluskaameratele.

2. GoPro ventilatsiooniavadega kiivri kaamerakinnitus – 19,99 €

See kaamerakinnitus on ideaalne jalgrattatrikkide tegijale. Kiivrikinnitus käib rihmadega läbi õhupilude, mis on tavalistel rattakiivritel olemas ning peale pingutamist ja fikseerimist võib veel ühe liigendiga üles-alla vaatenurka reguleerida.

3. Peapaelaga kinnitus pluss klipp – 25,99 €

Peapaelaga kinnitus on universaalne lahendus siis, kui kiivrit peas pole. Näiteks tavaline matkaja saab niimoodi oma teekonna kaameraga salvestada. Reguleeritav rihm lubab ka mõne väiksema kiivri peale kaamera panna. Komplektis on kaasas näpitskinnitus, millega saab mõne ääre või miks mitte nokamütsi külge oma kaamera panna.

4. GoPro Rinnavöö kinnitus “Chesty” – 44,99

Rinnavöö on hea abiline sõudjale, kanuutajale või kärestikuparvetajale, et kaamera püsiks rohkem paigal ja filmiks otse sündmuste keskelt. Rihm ulatub ilusti ka üle päästevesti. Sobib GoPro kaameratele ja nende kinnitusega ühilduvatele kaameratele.

5. Iminapaga kinnitus – 45,99

Kasuta paadis, autos, ükskõik kus, kui käepärast on mõni sile ja kõva pind, millele kaamera saab iminapaga kinnitada. Tööstuslik iminapp on nii tugev, et sobib kasutada ka kuni 320 km/h kihutava lennuki küljes ja see ei eraldu. Talispordis paraku iminapp pole hea lahendus, kuna külmaga võib kinnitus järele anda.

6. GoPro Jaws: Flex clamp haarats – 59,99 €

Universaalne näpitskinnituse ja painduva statiiviosaga GoPro kinnitus võiks kaasas olla igaks olukorraks – seda saab hädapärast kinnitada toru külge või mõne serva külge ja tugev haarats hoiab kaamera kindlalt paigal ka siis, kui see rappub ja põrub.

7. GoPro 3-Way statiiv – 79,99 €

Veel üks universaalne igaks olukorraks sobiv GoPro statiiv on kokkupakitav, nii et võid selle lausa taskusse pista. Lahti voltides annab 3-Way statiivist teha selfie-käepideme, käsistatiivi või lühikese kolmjala pikkusega 19-50,8 cm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.