7 kasulikku trikki, mida teha uue Ulefone´i termokaameraga mobiiliga

Ulefone tuli välja uue võimsa kestvustelefoni, mis on löögi- ja veekindel, kuid lisaks peitub selles ka võimas kaamerakomplekt, millest üks näitab isegi kottpimedas pilti, kui kaadrisse satub tavalisest soojem pind. Termokaamera on olnud militaristide, inseneride ja teadlaste tööriist, kuid selle uue telefoniga saab igaüks endale väga mitmekülgselt vajaliku mõõteriista taskusse.

Ulefone Power Armor 18T FLIR (hind 799,99 eurot) on 5G toega sajamegapikslise põhikaameraga telefon, mis on juba esimesed kaks head omadust, mida tugevate kestvustelefonide maailmas niisama naljalt ei kohta. Kuid selle mudeli põhiline eelis on muidugi FLIR-i toodetud termokaamera, mis annab sellele mudelile võimaluse vaadata ringi pilkases pimeduses, kuid mitte ainult. teatud olukordades on sellisest kaamerast abi nii igapäevases elus kui ka taoliste asjade tegemiseks, mida muidu ehk polekski ühegi teise mobiiliga saanud teha.

Aga veel enne, kui termokaamera trikkide juurde läheme, vaatame korraks üle ka selle telefoni tehnilised andmed, mis pole üldsegi tagasihoidlikud.

Mediateki Dimensity 900 kiibistikuga on kestvustelefonil suur arvutusvõimsus, mis teeb telefoni kiireks ja võrreldavaks tavaliste õhukeste tippmudelitega: kaheksatuumaline kiibistik pakub kaht 2,4 GHz ARM Cortex-A78 protsessorit ja kuut Cortex-A55 protsessorit, võimsat ARM Mali-G68 graafikakaarti ja kuuenanomeetrilist kiibitehnoloogiat, mis on energiasäästlik ja pakub pikemat akuaega.

Aku kestab tõesti kaua – 9600 mAh maht sarnaneb pigem mõne akupangaga, kui tavalise nutitelefoniga. Seda hiiglaslikku akut saab 66 W kiirlaadijaga laadida ning olemas on ka juhtmevaba laadimise tugi (15 W). Juhtmevabalt võib laadida telefoni tagaküljel teisi seadmeid, näiteks oma kõrvaklappe või nutikella nn pöördlaadimise funktsiooniga.

Kiire 5G andmeside on samuti olemas. Kõik pesad ja sahtlid on veekindlalt suletud, teiste hulgas ka see sahtel, kuhu käib kuni 2 TB mahuga microSD mälukaart.

Ekraan on suur, 6,58-tolline ja FHD+ resolutsiooniga, Corning Gorilla Glass 5 kattega ja 120 Hz värskendussagedusega. uSmart Expansion Connector on aga laiendus, millega saab telefoniga ühendada igasuguseid tööks vajalikke lisavidinaid nagu endoskoop, mikroskoop jne.

Muidugi on korpus veekindel, vastates IP68/IP69K standardile. Pildistamiseks on veealune režiim, päästikuna saab kasutada ka eraldi kohandatud füüsilist nuppu, mille funktsioonid on programmeeritavad. IP69K aga tähendab lisavastupidavust kõrgetele temperatuuridele ja järskudele temperatuurimuutustele – võid mobiili desinfitseerida näiteks kuuma veega.

Ulefone Power Armor 18T on oma omadustelt hea valik nii ehitajale, ekstreemsportlasele, seiklusmatkajale, mägironijale, kaevurile, sõdurile või teadlasele. Muidugi sobib see ka kõigile teistele õues liikuvatele inimestele.

Samsungi ISOCELLi 108 MP sensoriga põhikaamera teeb teravaid pilte nii hämaras kui ka mitmekordse suurendusega üsna teravalt, nii et fotodelt saab välja lugeda väimsemaid detaile. Filmida saab 4K kvaliteediga videot. Lisaks on tagaküljel veel 5 MP makrokaamera, millel on kuni 60-kordne suurendus (luup) eriti väikeste asjade pildistamiseks. Esiküljel on 32 MP selfie kaamera.

Kuid tagaküljel on veel üks unikaalne pildistamisvahend – FLIR-i termokaamera.

FLIR on maailmakuulus termokaamerate ja spetsiaalseadmete tootja, mille tehas asub ka Tallinnas. Kunkreetses telefonimudelis on FLIR Lepton 3.5 – uusim ja kõrgeima resolutsiooniga mobiili mahtuv termosensor. Selle resolutsioon on 160 x 120 termopikslit, mis tähendab, et ülekattega tavalisele kaamerapildile saab väga täpselt mõõta erinevate kohtade temperatuure.

Just sellest omadusest algavadki termokaameraga telefoni seitse erilist ametit, mida tavalised mobiilid ei suuda järgi teha.

1. Mõõda mistahes keha temperatuuri eemalt

Suuna termokaamera mistahes kehale, mille temperatuuri tahad mõõta – vaata näiteks, kui kuum on ahjuserv, kas pliidilt võetud potti võib juba katsuda või kui jahe on kargel talvehommikul maapind. temperatuurivahemik, mida mõõdetakse, on -10 kraadist +400 kraadini.

2. Vaata, kas mõni juhe või elektripistik on üle kuumenenud

Paljude elektrikute jaoks on termokaameraga nutitelefon asendamatu – sellega saab näiteks elektrikilbist vaadata läbi kaamera, kas mõni kontakt või kaitse on teistest kuumem ja nii leiab väga kiiresti ühe pilguga üles rikkekoha, mida parandada.

3. Torustiku ummistust või leket saab lihtsalt avastada

Ka igasugustel santehnilistel töödel on võimalik üsna kiiresti termokaamera pildi põhjal öelda, kus on näiteks kanalisatsioonitorus ummistus või millisest kohast toru lekib.

4. Abiks seiklejatele ja loodushuvilistele

Pimedas metsas võib termokaameraga avastada soojasid kehasid, kes on näiteks põõsas või rohu sees peidus – nii saab avastada mõne looma, kes end kuskil peidab või miks mitte otsida kottpimedast aiast õue lipsanud kassi.

5. Leiab maja soojuslekkeid

Just praegu, karmi pakasega võib ka oma maja või korteri soojalekkeid uurida, käies termokaameraga üle fassaadi ja vundamendi. Seal, kust soojust lekib, on termokaamera pildis selgelt näha värvilised lekkekohad.

6. Hea luure- ja valveseade

Kui tahad teada, kas keegi on hiljuti ukselinki katsunud või koodiklaviatuurilt numbreid sisse löönud, siis kaamera on piisavalt tundlik, et näidata, kas nuppu on sooja sõrmega vajutatud.

7. Abivahend päästetöödel

Kuna termopilt näitab ka läbi suitsu ja pimeduse, siis on see telefon hea abivahend päästetöödel näiteks metsast kadunud inimese otsimisel või läbi suitsu kannatanu leidmisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.