Klicki 1000 soovitust

Aeg telepilti suurelt ja selgelt vaadata: kolm head 65-tollist 4K telerit kinoelamuseks

Kui tunned, et vana teleri pilt enam pole nii hea kui tahaks, siis vaata suurema ekraaniga mudelite poole, sest selge pildi ja kõrge resolutsiooniga võid julgelt osta ka 65-tollise diagonaaliga nutiteleri.

Siit leiad valiku sellistest 65-tollistest teleritest, mille kvaliteedis ei pea pettuma. Enne ostmist jälgi muidugi ka seda, et kodus oleks ekraani jaoks piisavalt ruumi. Suuremat ekraani on hea vaadata kaugemalt, sest siis on telepilt kergemini haaratav. 4K HDR aga on nii kvaliteetne, et ka natuke lähemal istudes ekraanipikslid ei sega.

Nagu teisedki siinses valikus olevad telerid, toetab JVC 65VU3900 UHD SmartTV (hind 499,99 eurot) 4K kvaliteeti, pakkudes 3840 x 2160 pikslise resolutsiooniga pilti. Selle LED-teleriga saad telepildi vahendusel reisida kaugetesse maadesse ja nautida staaride megakontserte, sest 65-tolline ekraan on kontserdi- ja kinoelamuseks piisavalt suur ja LED-valgustusega ekraan tagab kirkama pildi.

Muidugi saab nutiteleri ekraanil mängida ka mänge ja vaadata videoid YouTube`ist või filme Netflixist. Spordivõistlustele annab 65-tolline pind samuti uue mõõtme.

Lõuna-Korea tehnoloogiafirma LG pakutav 65UM7000 UHD SmartTV (hind 619,99 eurot) toob tuppa rikkalike värvidega terava telepildi. Neljatuumalise protsessoriga ja WebOS platvormil saad jooksutada palju erinevaid teleriäppe, sealhulgas tuntud striiminguteenuseid nagu näiteks Netflix. Youtube´ist saab vaadata 4K videoid nende loomulikus kvaliteedis. LG töötleb madalama kvaliteediga tele- ja videopildi 4K-le lähedaseks ning suurelt 65-tolliselt ekraanilt saab seda vaadata hoopis selgemalt kui originaalis. Võid 4K kvaliteedis vaadata telesaateid või isegi uudiseid sellistelt telejaamadelt, mis HD resolutsiooni ei pakugi.

Sama tootja kallim mudel 65UM7400 UHD SmartTV (hind 689,99 eurot) lubab ühendada Bluetoothi kaudu juhtmevabalt lisaseadmeid. Seda eelmine LG mudel ei toetanud. Seega saad näiteks muusikat või filmiheli juhtmevabalt suurematesse kõlaritesse või kõrvaklappidesse suunata.

Mõlemad LG 65-tollised mudelid pakuvad DVR-i (digital video recorder) ehk saadete salvestamise funktsiooni. Sellega saab salvestisi hiljem järele vaadata.

65UM7400 UHD SmartTV toetab lisaks 4K-le ja HDR-ile (see on laiem ja dünaamilisem värviulatus) veel hübriidtelevisiooni ehk HbbTV-d, mis on abiks paikades, kuhu kaabeltelevisioon ei ulatu. Hübriidtelevisiooni sisu nägemiseks on kindlasti vaja internetiühendust ja antenni. HbbTV funktsiooni toetavad mitmed telekanalid. Telesaateid saab selle lahendusega omale sobival ajal järele vaadata.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.