Klicki 1000 soovitust

Aitab võrguleketest! F-Secure´il on lisaks turvatarkvarale kodu kaitseks ka ruuter

Kodused WiFi võrgud on keerulise seadistamise ja inimeste teadmatuse või hooletuse tõttu tihti väga ebaturvalised – kodukasutajad ei saa mõnikord arugi, et nende võrk on välismaailmale liiga avatud. Arvutites võib olla küll turvatarkvara, nagu näiteks Soome ettevõtte F-Secure viirusetõrje, kuid sellest pole enam alati abi, kui võrku on sisse murtud.

F-Secure otsustas mõni aeg tagasi selle turvavea kõrvaldada ja võtta oma kontrolli alla ka koduse võrguvärava, ehitades oma turvaruuteri. See oskab sisse ja välja käivat liiklust täpselt jälgida ning ennetada rünnakud või viirused juba eos, enne kui need arvutitesse jõuavad.

WiFi tugijaam F-SECURE Sense (hind 99,99 eurot) ongi see iga kodu uksevalvur, mis blokeerib WiFi võrgus ohtlikud veebisaidid, pakub kaitset kõigile nutiseadmetele arvutitest ja tahvlitest nutitelefonideni ning kasutab alati värskeimat tarkvara, uuendades end ise.

Paljudes muudes tehnilistes omadustes on aga see helendava numbrinäiduga kellaaega kuvav dekoratiivne seade üsna sarnane teistele koduruuteritele: pakub WiFi a/b/g/n/ac standarditele vastavat kiiret võrku 2,4 GHz ja 5 GHz sagedusalas, sisaldab nelja võimsat antenni, mis aitavad leviala laiendada, tagaküljel on üks RJ45 Etherneti port (10/100/1000 Mb/s ning kolm LAN-võrgu RJ45 Etherneti porti (10/100/1000 Mb/s).

Seadistamine on aga tavalistest ruuteritest palju lihtsam. Kui tavaliselt peab IP aadressilt leidma ruuteri veebiliidese ja sealt sisse logima kasutaja jaoks keerulisi seadeid muutma, siis F-Secure´i võrguseadet on võimalik seadistada mobiiliäpiga, kus kõik on ka tavakasutajale üsna lihtsaks tehtud.

Ruuter registreerib kodus olevad võrguseadmed vastavalt nende tüübile ning oskab igale seadmele pakkuda vajalikku turvakaitset. Kui kodune arvuti võib vajada tõrjet viiruste eest, siis nutika kodu sensorid vajavad hoopis teistsugust kaitset, näiteks kellegi pahatahtliku ründe eest vaikimisi paroolidega. Ruuter saab hakkama ka nende nutistu seadmete turvamisega, millele pole tootja poolt kaitset loodud.

Ruuter vähendab ka sinu koduseadmete koormust, kuna viirusetõrje ei pea nii palju masinates tööd tegema. F-Secure Sense kontrollib faile ja allalaaditavaid äppe juba võrgus olles, seega ei pruugi kahjulikud pahalased üldse kodustesse seadmetesse jõudagi. Täpsemat analüüsi nii võrgurünnetest, viirustest kui pahavarast teeb sisseehitatud tehisintellekt.

Vaata videost lähemalt, kuidas F-Secure Sense kodu kaitseb:

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.