Akud said tühjaks? Siin on kolm jõujaama, mis suured ja väiksed nutiseadmed kiiresti täis laevad

Juba üsna hea mitu aastat on olemas võimsad akujaamad, mille jaoks pole probleemiks ka mõni suurem seade ära toita, näiteks sülearvuti. Kui oled oma nutikate asjadega eriti aktiivselt tegutsenud ja need kipuvad enne seinakontaktini jõudmist ära kustuma, aitab just selline akupank, mis pakub Power Delivery tuge ehk sellele standardile vastava seadmega saab kiirelt laadida kõiki teisi seadmeid, ka rohkem energiat vajavaid sülearvuteid ja tahvleid.

Milline Power Delivery toega akupank valida? Eks ikka selline, millel on piisavalt särtsu kõikide nutitelefonide ja enamlevinud sülearvutite jaoks. See tähendab, et akupanga väljundvõimsus peab nutiseadme ära toitma. Muidugi peab laaditaval masinal endal olema siis Power Delivery tugi ja laadimisvõimalus USB C pesast.

Mida kujutab endast Power Delivery akupank?

Power Delivery akupank on varustatud USB-C portidega, mis toetavad suuremat väljundvõimsust (kuni 100 W), võimaldades laadida mitte ainult nutitelefone ja tahvelarvuteid, vaid ka sülearvuteid. See tehnoloogia laseb veel nutitelefone laadida kuni neli korda kiiremini võrreldes traditsiooniliste laadijatega.

Milline Power Delivery akupank sobib sülearvuti jaoks?

Sülearvuti toitmiseks kasutatava akupanga puhul tuleb arvestada järgmisi asju.

  1. Väljundvõimsus: veendu, et akupank suudab pakkuda piisavat väljundvõimsust. Sülearvutite puhul on soovitatav valida akupank, mille väljund on vähemalt 30W, et tagada kiire ja tõhus laadimine. Kuid sellega ei pruugi kõik arvutid hakkama saada. Kõige lihtsam – vaata toiteplokilt, millise võimsusega see on ja akupank võiks siis umbes sama palju välja anda. Enamasti 65 W akupangast juba piisab.
  2. Mahutavus: aku mahutavus (mAh) määrab, kui kaua see suudab seadet toita. Näiteks 10 000 mAh akupank võib ühe keskmise sülearvuti laadimiseks üheks korraks täis laadida. Kuid muidugi on kasulikum võtta mahukam aku, siis on kindel, et jätkub nii arvutile kui teistele seadmetele.
  3. Ühendused: võta akupank, millel on vähemalt üks USB-C Power Delivery (PD) port ja vajadusel ka USB-A porte, et saaks laadida mitmeid seadmeid korraga. Lisaboonuseks on juhtmevaba laadimise pind.
  4. Kiirlaadimise tugi: sellised funktsioonid nagu QC 3.0 võivad samuti olla kasulikud, et tagada väga kiire laadimine nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks samal ajal.
  5. Kvaliteet ja usaldusväärsus: vali tuntud tootjate mudeleid või sinu jaoks tundmatu tegija, kuid mis on saanud häid arvustusi kvaliteedi ja töökindluse osas.

Kokkuvõttes on Power Delivery akupank ideaalne valik neile, kes vajavad mobiilset lahendust oma seadmete laadimiseks, sealhulgas sülearvutite jaoks. Valides õige mudeli, saab töötada ka reisil olles või väljas käies igal ajal ja igas kohas. Siin on kolm taolist akupanka, millega võib üsna muretult välja minna.

Akupank Sandberg 20000mAh PD65W

See on võimas mobiilne akupank, mis pakub kiirlaadimist, suurt 20 000 mAh mahutavust ja mitut pistikupesa samal ajal laadimiseks.

Kui oled pistikupesadest täiesti eemal, saab akupangast laadida kahe USB A ning ühe USB C pesa kaudu. USB A toetab kiirlaadimist QC 3.0 ja USB C kuni 65 W Power Delivery laadimist, mida peaksid toetama enamus uuemaid sülearvuteid.

Akupank Swissten 50 000mAh

Rohkem kui poole suurema mahutavusega akupank talletab energiat kõigi nutiseademete jaoks mitmeks päevaks. See on küll tavalisest raskem (veidi üle 1 kg) ja suurem, kuid mahub siiski üsna kergesti kotti ära. Lennukiga lendama minnes peaks enne lennufirmast järgi uurima, kas nii suurt akut võib käsipagasis kaasa võtta.

Ühenduseks on kolm USB A ja üks USB-C pesa, väljundvõimsuseks 100 W, mis peaks ka karmimad mänguriarvutid vajadusel ära toitma. Peab muidugi arvestama ka sellega, et see võimsus jaguneb kõigi samal ajal laadivate seadmete vahel.

See akupank ei toeta mitte ainult Power Delivery 2.0 ja Power Delivery 3.0, vaid saab hakkama ka Qualcomm Quick Charge 2.0 ja 3.0 kiirlaadimise toega ning Huawei FCP, Huawei SCP, Samsung AFC jt kiirlaadimise standarditega.

Akupanka ennast võib täita mikro-USB pesast (QC 2.0 toega) või USB C-st (PD 2.0/PD 3.0/QC 2.0).

Väikeselt tabloolt on näha, kui palju energiat veel alles on protsentides.

Akupank ANKER POWERCORE A1289011 24000mAh

Ankeri võimas akupank järgib viimase aja elektroonikaseadmete trende ning on varustatud isegi infoekraaniga, kust saab näha, millise võimsusega laetakse ning kui palju on energiat veel alles jäänud.

22 000 mAh mahtu ja kiirlaadimise tugi teevad sellest mugava energiaallika nii ootamatutes kui oodatud kohtades, kus ei saa seinast laadida.

Võimsus 140 W on kahepoolne – sellega saab ülikiirelt akupanga täis või siis nii suurt võimsust annab seade välja ka ühendatud laadimist vajavate arvutite jaoks. Korraga võib kuni kolme seadme juhtmed taha pista, ühendusvõimalustest on olemas kaks USB C porti ning üks USB A port. Akujaam kaalub 630 grammi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.