Klicki 1000 soovitust

Amazon Echo Dot 4 – pall, mis kuulab sinu käske

Amazoni populaarseim kodune virtuaalassistent on ümmargune – tegemist on uue põlvkonna neutraalse, kangaga kaetud kõlariga, mis juhib kodu ja mängib muusikat. Lisaks oskab Amazon Echo Dot 4 (hind 69,99 eurot) hinnata privaatsust ja sellel on nupp mikrofoni füüsiliseks väljalülitamiseks.

Echo Dot 4 on sisseehitatud Amazom Alexa nutika assistendiga, mis ongi selle kõlari üks põhilisi funktsioone – sa saad häälkäsklustega targas kodus näiteks tulesid sisse-välja lülitada, teises toas olevate inimestega rääkida, uudiseid ja ilmateadet küsida, isegi ühest keelest teise tõlkida ning kella ja alarme seada.

Lihtsalt vajalikke lauseid öeldes saab ka muusika käima panna – kas midagi konkreetset, nimetades oma muusikalisti või laulja või mõne raadiojaama või lasta masinal otsustada, mida mängida. Näiteks öeldes “Play Music” võid alati üllatuda – Alexa paneb siis käima sinu lemmikmuusika, mille Amazon Music, Apple Music, Spotify või SiriusXM on välja valinud.

Kuid virtuaalne kerakujuline assistent teeb palju muudki.

Kui kodune tark andurite, kütte ja valgustuse juhtimine on ühilduv Alexaga, saab häälkäsklustega kogu maja seadeid muuta. Isegi helistada saab või võtta häälkõnesid teise tuppa, kus on samuti nutikõlar või virtuaalne assistent.

Amazon Alexalt võib Echo Doti kaudu tõesti küsida kõike: ilmateadet, uudiseid, nalju, internetiotsingu tulemusi, saatekavasid, lahtiolekuaegu, isegi kohaliku transpordi sõiduplaani. Kuid kõike seda peab tegema inglise keeles. Virtuaalassistendid veel eesti keelt ei mõista. Samas on Echo Doti neljas põlvkond juba piisavalt nutikas, et saab aru isegi siis, kui sinu inglise keel pole kõige soravam ja aktsendivabam – peaasi, et selgelt välja ütled, mida tahad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.