Klicki 1000 soovitust

Apple Watch Series 4 – kuus asja, mis läksid paremaks ja mille pärast peaks selle kella ostma

Septembri keskpaigas nägi maailm Apple´i suurel esitlusel neljanda põlva nutikella, mis nüüd müügil. Nutikellade populaarsus on olnud tootjate loodetust tagasihoidlikum, kuid aina paremaks muutuvad kellad võivad mõnede ükskõiksuse juba sulatada. Vaatame, mida tegi Apple oma kõige vingemas nutikellas paremaks.

Apple Watch Series 4 (GPS-iga versiooni hind praegu 519,99 eurot) disainiti täielikult ümber ja muudeti põhjalikult nii väljast kui seest. Sisemuses on maailma esimene täielikult ühekomponendiline süsteem, nn SiP ehk System in Package – kõik on paigutatud ühte plokki ja see võimaldab veelgi väiksemasse kesta suurema võimsusega sisu mahutada.

Ekraan läks palju suuremaks

Uus nutikell on nüüd 30 protsenti suurema ekraaniga, samas läks korpus veidi õhemaks. Kell on nüüd paremini nähtav ja mahutab korraga ühele pildile oluliselt rohkem infot. Nii saad mugavalt lugeda otse randmelt pikemaid e-kirju ja sõnumeid, vaadata kaarti või lehitseda pilte.

Uued aktiivsuse mõõtmise andurid

Ehkki Apple´i nutikell mõõtis pulssi ja samme juba varem väga täpselt, on nüüd sensorid saanud veelgi täpsust juurde. Lisaks optilisele südamerütmi sensorile on nüüd olemas ka elektriline. Paraku ei saa veel elektrokardiogrammi äppi väljaspool USA-d kasutada. See-eest töötavad kaheksa korda täpsemalt güroskoop ja kiirendusandur. Need tuvastavad ka kasutaja kukkumise ning kui peale seda liikumist ei ole, oskab kell abi kutsuda.

Aku kestab kauem

Võimsate nutikellade akud pole eriti kaua kestnud, mis on nende kellade puhul olnud takistavaks teguriks. Seekord on Apple väiksemasse korpusse mahutanud võimsama sisu ja pikendanud samas aku tööaega kuni 18 tunnile. See tähendab, et kogu ärkveloleku aja saad kella kasutada täisvõimsusel, kartmata aku tühjenemist.

Kaks korda kiirem

SiP ehk System in Package tehnoloogia lubas õhemasse kellakorpusse ära mahutada hoopis võimsama sisu – kuni kaks korda võimsama. Kell on nüüd oluliselt kiirem ja jooksutab ka keerukaid graafilisi äppe probleemideta.

Rohkem võimalusi ühendusteks

Kui teed trenni või oled kurguni kinninööbituna lumetormis, saab sõpradega edasi suhelda. Näiteks on sel kellal võimalik Walkie-Talkie režiimis otse teistega suhelda ilma telefoni välja võtmata ja numbrit valimata. Suusapuhkusel on see üsnagi kasulik omadus.

Kõlar poole valjem

Kella õues kasutades peab see olema mõnikord kuulda ka üsna mürarikkas ümbruses. Uus kell sai 50% valjema kõlari, nii et seda on nüüd hoopis paremini kuulda.

Vibreeriva tagasisidega pöördnupp

Nii nagu mobiiliekraanil on mugavam tegutseda kerge vibratsiooniga tagasisidet saades, nii on Apple teinud vibratsiooni-tagasiside ka nutikella pöördnupule. Selle pööramist on hoopis parem ka külmast kohmetu sõrmega tajuda.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses