Ära karda AMD-d ehk kolm väga võimekat ja soodsat kontori sülearvutit Athloni protsessoriga

Sülearvutit valides ammustel aegadel protsessori tootja kohta eriti ei küsitud, sest vaikimisi eeldati, et tegemist on niikuinii mõne Inteli mudeliga. Nüüd aga on valik keerulisem ja see on ostja jaoks isegi parem.

Konkurents on head teinud ja nii ongi praegu võimalus omale uus kontori sülearvuti valida kas Inteli või AMD protsessoriga ja eelistada soodsamat hinda sama võimsuse juures. AMD Athloni seeriat ei tasuks karta, sest need on küll vähem tuntud protsessorid, kuid oma hinna kohta ikkagi vägagi võimekad igapäevaseks kasutuseks. Kohati isegi märksa paremad, kui kallimad Inteli Celeroni ja Pentiumi seeria protsessoritega alternatiivid.

Siin on kolm taskukohast kontori sülearvutit, millel sees Athloni protsessor ja mis igapäevast tööd tehes kindlasti hätta ei jätä. Valik on tehtud erineva suurusega ekraanidega mudelite seast. 14-17 tolli ekraanidiagonaali on selline sobiv servast servani vahemik, mille hulgast leiab nii suure ekraani eelistaja kui mobiilne kasutaja sobiva või vahepealset varianti ihkav ostja endale õige töövahendi.

HP 14s Athlon 8GB 512GB (479,99 eurot) on HP tuntud headuses ja vastupidavuses kompaktne mudel, millel piisavalt salvestusruumi, et hakkama saada ka mahukamate töödega. Sees on kahetuumaline AMD Athlon Silver 3050U protsessor, mis oskab taktsagedust reguleerida energiasäästu eesmärgil. Kui suurt arvutusvõimsust ei vajata, lülitub kiibistik ümber aeglasemale režiimile. Taktsagedust reguleerib riistvara vahemikus 2,3-3,2 GHz.

Külgedel on olemas kõik kontoritööks vajalikud ühendusvõimalused (kiire USB, kõrvaklapipesa, HDMI jne), ekraan on peegeldusi neelava mati kattega ning masin toetab kiirlaadimist. 14-tollise ekraaniga mudel on piisavalt kompaktne, et sobiks iga päev kaasa võtta ning mobiilselt tööd teha nii reisil kui lõuna ajal kohvikus.

Suurem, 15-tollise ekraaniga sõsarmudel HP 15 Athlon 8GB 256GB (hind 449,99 eurot) pakub samamoodi AMD Athloni protsessorit Silver 3050U ning suur 15,6-tolline Full HD ekraan on täiesti mõistlik tööks ilma eraldi monitorita.

HP 17 Athlon 8GB 512GB (hind 499,99 eurot) on paras hiiglane, mis asendab lauaarvutit ja lubab tööd teha lausa 17-tollisel ekraanil. Masin on raskem, kuid ajutiselt koju või pikemaks ajaks statsionaarselt maakoju viia kannatab ikka.

Tänu suuremale korpusele mahub täisklaviatuuri kõrvale eraldi ära ka numbriklahvide plokk, seega sobib see mudel hästi neile, kes palju numbritega tööd teevad. Pikkade ridadega Exceli tabelid on 17-tollisel ekraanil mõnusalt ülevaatlikud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.