Ära koba liigniiskuses või kuivuses, mõõda õhuniiskust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Selleks, et inimene end hästi tunneks, peab toas olema paras temperatuur. Kuid mitte ainult – ka õhuniiskus peab olema normaalne. Selleks on loomulikult olemas vastavad mõõteriistad – termomeetrid ja hügromeetrid. Koju sobib kõige paremini selge numbrinäiduga kaks-ühes seade.

Topcomi termo- ja hügromeeter TH-4675 (Klickis praegu -36% ehk 6,99 eurot) on lisaks näitude mõõtmisele ka beebisõbralik instrument, sest näitab õhutemperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse sobivust beebile. Südamekujulised pildid ja naeratav nägu keset tablood ütlevad, kui hea õhk beebi jaoks on. Mõnikord on see päästev vahend halva unega lapse puhul – liiga niiske või liiga kuiv õhk võivad mõlemad olla ebameeldivuse põhjustajaiks ja siis on teada, kas õhk magamiseks sobib või mitte.

Termo-hügromeeter sobib ka neile, kes põevad mõnd hingamisteede haigust, samuti on hea olla kursis õhuniiskuse näitudega siis, kui toas on suurem muusikainstrument, näiteks klaver.

Sobiv suhteline õhuniiskus toas jääb vahemikku 40-60%. Ohtlikum on tervisele liiga kõrge õhuniiskus: 70% ja enam. Tavaliselt aga võib keskküttega korterites talvel langeda õhuniiskus hoopis 30% lähedale ja alla selle – ka see tekitab ebamugavust ning limaskestade ärritust.

Kui Topcomi termo- ja hügromeeter on õhuniiskuse ära mõõtnud, tuleb edasi mõelda järgmiste võimaluste peale – liiga kuiva õhu jaoks on vaja õhuniisutajat, liiga niiske ning jaheda jaoks aga küttekeha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.