Arvutihiir, mis on mängimiseks hambuni relvastatud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kindlasti on igal arvutimänguril võidu jaoks kõige rohkem vaja lihvitud oskusi. Kui aga küsimus on võrdsete mängijate viimastes pingutustes, siis oskuste kõrval muutuvad oluliseks ka relvad, mis asuvad arvutilaual: protsessor, ekraan, klaviatuur ja muidugi ka hiir. See viimane võib osutuda eriti otsustavaks, kui mängu tuleb liigutuste täpsus ja kiirus.

Mängurihiir Trust GXT 138 X-Ray (hind 39,99 eurot) ongi see viimane otsustav relv, mis võib oma 4000 dpi tundlikkusega ja kümne programmeeritava nupuga anda selle lõpliku eelise, mis võidu toob. Programmeeritavad klahvid klaviatuuril on ka head, kuid nendeni tuleb oma näpud ikka mitmete sentimeetrite kauguselt viia. Hiire kümme programmeeritavat nuppu on aga alati haardeulatuses ja kui oled neile vajalikud käsud Trusti kaasatuleva tarkvaraga programmeerinud, siis oledki kiire – väga kiire.

Tehnilistes andmetes on öeldud real “ergonoomiline disain” – puudub. See tähendab, et efektne välimus on mõnes mõttes ohvriks toodud käepärasele kujule, kuid sellegipoolest pole hiirel käes hoides viga midagi. See on küll nurgelisem kui mõni kontorihiir, kuid selle võrra konkreetsemalt leiab üles kõik vajalikud nupud. Lisaks on vaja võrgupidudele tavalisest efektsemat tööriista, mis muide kuvab LED tuledega värvidemängu ligi 16 miljoni värvitooniga, mida saab ise samuti programmeerida.

Hiire kaal on 120 grammi, raskuseid lisada ei saa. Ka ilma nendeta on tegemist päris kaaluka hiirega. Pooleteistmeetrine USB-kaabel on elastne ja tagab hiirele piisava liikuvuse, ilma et juhe segaks. Sujuva liikuvuse tagavad ka hiire siledad ja libisevad “jalad”, mis hiirepadjal või laual liigset vastupanu liigutamisele ei osuta.

Muidugi on mängurihiirel ka DPI lüliti, mis muudab selle tundlikumaks või vähemtundlikumaks. Tavalist kontoritööd tehes võib olla vaja väiksemat tundlikust, mõnikord aga on mängus vajalik, et hiir vähem liiguks ja ülim täpsus on olulisem.

Tegemist on paremakäelistele mõeldud seadmega ja sellest lähtuvalt on ka vasak ja parem hiireklahv veidi erinevalt disainitud ehk teatud ergonoomilisust on siiski lisaks efektsele välimusele ka arvestatud, kuid pole probleemiks ka vasaku käega mängida, sest tarkvaras saab hiirenuppude funktsioonid ära vahetada. Keskel asuv rullik lubab kiiresti üles-alla kerida, kuid vasakule-paremale horisontaalset kerimist sel hiirel pole. Selle eest on väga palju lisanuppe, mida saab oma äranägemise järgi seadistada ja programmeerida – kas ühe nupuvajutuse tegemiseks või terve jada läbimiseks, milleks saab hiiretarkvaras programmeerida vastava makro.

Kokkuvõtteks on sel hiirel olemas täielik arsenal arvutimängude mängimiseks – kui üldse midagi on puudu, siis mõni vähem kasutatud funktsioon kontoritöö jaoks. Kuid ka kontoritööl saab kõik vajaliku tehtud ja kes soovib, võib isegi töö jaoks mõne klahvi ümber programmeerida. See annab rohkem võimalusi, kui traditsioonilise kontorihiirega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.