Klicki 1000 soovitust

Asjad pole enam kunagi kadunud: kuidas töötavad Apple AirTag ja Samsung Galaxy SmartTag?

Kui võtmed, telefon või mõni muu oluline asi pidevalt kaduma kipub, siis saab need asjad varustada nutika vidinaga, mis aitab kogu kadunud varanduse jälle üles leida. Apple AirTag sobib hästi Apple´i seadmete kasutajatele, Samsung Galaxy SmartTag aga Galaxy telefonidele ja targa kodu juhtimiseks.

Apple AirTag (35,99 eurot) on Apple´i lihtne asjade leidja, mis on väikese võtmehoidja suurune ning mille võib pista kõigi oma träkkimist vajavate asjade külge. Üles leida saab rakendusega Find My, kus saab ka oma asju jälgida ning sõprade ja perega jagada.

Kui näiteks oled kodus kuhugi diivani taha oma rahakoti ära kaotanud, saab seda otsima hakata rahakoti vahele pistetud AirTagi abiga nii äpist kui ka lihtsalt häälkäsklusega virtuaalsele assistendile öeldes: “Hey Siri, find my wallet.” (“Hei Siri, otsi mu rahakott üles.”). AirTag vastab heliga, mille suunas liikudes leiadki oma kadunud asja üles.

Alates iPhone 11-st saab ekraanilt vaadata veel täpseid juhiseid, mis suunas ja kui kaugele peab leidmiseks minema. Selleks kasutatakse Ultra Wideband ehk ülilairiba-raadioühendust.

Kui aga unustasid oma asja kuhugi kaugemale, kui 60 meetrit, siis aitab seesama Find My äpp oma võrguga, kuhu on ühendatud sadu miljoneid iPhone’isid, iPad´e ja Mac´e üle maailma. Kui mõni neist satub kadunud AirTagi lähedusse, edastab see võrku selle asukoha ja nii ongi võimalik oma maha unustatud asi ükskõik kust maailma otsast lõpuks üles leida.

Patarei kestab AirTagil ligi aasta ja on vahetatav. Veekindel seade kaalub 11 grammi ja mahub igale poole. Kui oled endale selle ostnud, saad siduda oma iPhone´i või muu Apple´i seadmega ja alustada asukoha träkkimist.

Samsungil on alates eelmise aasta jaanuarist seade, millega saab samuti oma asju träkkida ja üles leida. Samsung Galaxy SmartTag (hind 19,99 eurot) töötab, nagu Apple AirTag, üle Bluetoothi ja jagab asukohta teiste võrku ühendatud lähedalasuvate seadmetega. Nii saab oma kadunud asju leida veel kaugemalt, kui Bluetoothi leviala.

SmartTag on leitav kuni 120 meetri kauguselt Bluetooth LE tehnoloogiaga nutiseadmetega ja seade mängib heli, kui mobiiliäpist seda otsima hakata. Nii saab hääle järgi kohale minna ja asja üles leida, mille külge SmartTag on ühendatud. kaugemalt aga leiab oma seadme Samsungi SmartThings Find Networki abil, kuhu on ühendatud kõik teised Galaxy nutitelefonid, mis süsteemi kasutavad. Nende levialasse sattuvate “võõraste” SmartTagide kohta antakse teada nende omanikele.

Kuna Samsungil on olemas nutikate seadmete nutistu ehk asjade internet, siis saab oma SmartTagi ühendada ka sellesse võrku ja näiteks teha sellest juhtmevaba lüliti. Võid nupule vajutades kodus tuled sisse-välja lülitada või midagi muud teha, äpist saab valida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.