Klicki 1000 soovitust

Asus ROG Phone 5 – efektne telefon, mis tehtud spetsiaalselt mängurile

Kui oled nutitelefonis eriti just mängude pärast, siis Asuse ROG Phone 5 (hind 955,99 eurot, lisaks tasuta jahutusseade) on just see õige mudel. Lisaks pakub telefoni välimus samuti tõsisele e-sportlasele kohaseid lisasid, sest tagaküljelt leiab näiteks LED-efektid.

Mängu jaoks peab olema võimekas protsessor. Muidugi on korralikul mänguriseadmel praegu võimsaim Qualcommi kiibistik Snapdragon 888 5G. Ekraan peab samuti vastama kõrgematele nõudmistele – selle värskendussagedus on 144 Hz ja reageerimisaeg 1 ms, mis on korralike mängurimonitoride tasemel kiirus. Aku peab kestma kaua – 6000 mAh mahutavusega ongi selle telefoni tööaeg ka palju ressurssi nõudvateks mängudeks piisav. Aku koosneb kahest osast ja on paigutatud korpuses nii, et mängides käes hoides oleks seade hästi tasakaalus.

AirTrigger 5 on aga Asuse omapärane lahendus just mängude jaoks – need on telefoni servades asuvad ultraheli-põhised lisanupud, mis lubavad kahes käes horisontaalset hoitavat seadet kasutada nagu mugavat mängupulti. Asusel on võimsale mobiilile pakkuda veel tagaküljele kinnitatav lisajahutusseade, mille küljes asuvad samuti eraldi lisanupud. Selle saab muide kaasa tasuta.

HDR ekraani puutetundlikkus on ROG Phone 5 telefonil kõrgendatud täpsusega – 300 Hz sämplimiskiirusega, mis on kordades kiirem, kui tavalistel telefonidel. See annab puudutusele reageerimise kiiruseks ligi 24 ms.

Kuigi mängitakse enamasti kõrvaklappidega, saab ROG telefonil kasutada edukalt ka ettepoole suunatud kaht sümmeetrilist stereokõlarit GameFX audio toega. Klappidesse saadetakse 3,5 mm pesast aga Hi-Fi kvaliteedile lähenev ESS DAC-ga väga väikeste konverteerimiskadudega heli.

Võib öelda, et mikrofone on mobiili korpus justnagu täis pikitud – neid leiab nii üla- kui alaservast, küljelt ning isegi tagant. Ikka selleks, et mängides või videot tehes kostaks igast suunast paremini.

65 W kiirlaadija jaoks on Asuse mänguritelefonil kaks porti – üks traditsiooniliselt alumisel küljel, teine aga küljepeal. See on mängides väga oluline – kui hoiad telefoni horisontaalselt kahe käega, jääks traditsiooniline port ühele käele ette, kuid ei sega siis juba alumisele küljele jääv lisaport, millest saab mobiili mängu ajal segamatult toita.

Pilte kannatab selle Asuse mudeliga samuti väga hästi teha, sest tagaküljel on kolm kaamerat Sony sensoritega. Põhikaameraks on 64 MP lainurk, lisaks 13 MP ülilainurk ja 5 MP makrokaamera. Kõik põhilised pildistamisvajadused on nendega kaetud. Pro Video Mode teeb täpsemini seadistatavat videot, Free Zoom lubab sujuvalt suurendada ja Wind Filter ehk tuulefilter koos Acoustic Focus lahendusega parandavad video helikvaliteeti, kasutades ära Asuse mitut mikrofoni. Selfie-piltide ja videote jaoks on esiküljel korralik 24 MP kaamera.

Ning lõpuks veel üks hea lisaomadus, mida tavalistest telefonidest ei leia, kuid mis e-spordi võistlustel on oluline – tagaküljel asuvad LED-efektid. RGB Aura efekt tähendab, et telefoni taga asuvad LED-id saab panna “lainetava” efektiga vilkuma, mis on kindlasti silmatorkav ja stiilne.

Lisaks aga tuleb selle mänguritelefoniga kaasa veel üks rõõmustav kingitus – Asus ROG Phone 5 telefoni jahutusseade (väärtus 69,99 €).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.