Klicki 1000 soovitust

Asuse sülearvuti OLED ekraan hiilib profimonitoridele vägagi külje alla

Kas poleks hea ka igal pool kaasas kanda monitori, mille värvid on ülimalt täpsed, reageerimisaeg nagu mänguriseadmel ning eredus sobiv isegi otse lagipähe paistva päikese käes töötamiseks?

Asuse OLED ekraaniga mudel Zenbook 14 Flip OLED (hind 1199 eurot) just seda ongi. OLED on lisaks teleritele ka sülearvutite tulevik ning miks mitte siis juba praegu tulevikku astuda üsnagi mõistliku hinnaga?

Lisaks on veel tegemist kaks-ühes masinaga ehk seda saab kasutada tahvelarvutina. 16:10 ekraanisuhtega ja 2,8K resolutsiooniga ning HDR-iga NanoEdge puuteekraan on kasutatav nii joonistamiseks kui lihtsalt mugavaks surfamiseks diivanil, kui klaviatuuri pole vaja. Klahvide osa saab 360-kraadiste hingede abiga keerata ekraani taha peitu.

100% DCI-P3 värviruumi katvus ning PANTONE´i poolt kinnitatud ülitäpsed värvid sobivad fototöötluseks, videote monteerimiseks ning muidugi ka filmide vaatamiseks ja loomulikult mängimiseks. OLED jätab mustad pikslit valgustamata ehk need ongi süsimustad, spetsiaalselt saab aga õhtul vähendada sinise valguse osa, et pärast paremini magama jääda.

Kui tavaliselt on sülearvutitel ekraani reageerimiskiirus kümne millisekundi juures, siis tõsisematele mänguritele jääb see liiga uimaseks. Kontorimonitorid on ligikaudu 4 ms reageerimisajaga, head mängurimonitorid aga 1 ms. OLED teeb neile siiski pika puuga ära, sest reageerimne on lausa 0,2 millisekundit! See on viis korda parem, kui mõnedel mängurimonitoridel, seega peaks sobima mängimiseks küll.

Tõsisteks töödeks, milleks OLED ekraan sobib (näiteks fototöötluseks või e-spordi mängudeks) on vaja veel kiiret protsessorit ja mälu. Seda saabki, sest sel mudelil on sees Inteli Core i7, mis on samuti tippklassi arvutusvõimsusega.

Sõrmejäljega saab turvaliselt sisse logida, see asub toitenupul. Asusele juba varem omaseks saanud puuteplaadil helendav numbriklaviatuur aitab numbriklahve mugavalt kasutada isegi siis, kui selleks eraldi numbriplokki pole.

Praegu tuleb sülearvutiga kaasa ka tasuta Microsoft 365 kontoripakett.

Kuidas aku kõigele sellele vastu peab? Selgub, et üsna hästi, sest tööaega on võimsal masinal 8-9 tundi. Aku on ka mahukas – 63 Wh ning selle saab täis kahe tunniga.

Zenbook 14 Flip OLED kaalub vaid 1,4 kg ja on 15,9 mm paksune.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.