Klicki 1000 soovitust

Canyoni lastekell – hoopis teiste võimalustega, kui täiskasvanute nutikellad

Kui ühest tavalisest aktiivsusmonitorist või lihtsamast nutikellast oodatakse, et see mõõdab pulssi, samme ja und ning annab teada telefonile saabunud teadetest, siis lastel on oma targale randmeseadmele pisut teistsugused ootused. Canyon ongi neid püüdnud arvestada ja pakub laste kella, mis teeb pilte, teeb kõnesid vajalikele numbritele ning töötab näiteks ka taskulambina.

Canyon CNE-KW21 (hind 29,99 eurot) töötab omaette SIM-kaardiga ning vanematel on võimalik kella eemalt juhtida Androidi või IOS-i mobiiliäpiga. Võib näiteks lisada lapse kella vajalikke kontakte, rääkida temaga, saata sõnumeid ja teha pilte kellas oleva kaameraga.

1,44-tolline ekraan on lapse randme jaoks piisavalt pisike ja samuti mahub kandilisele sihverplaadile rohkem infot, kui ümmargusele. Muidugi näitab 240 x 240 piksline värviekraan kellaaega, kuid lisaks ka kuupäeva, sõnumeid, lõbusaid taustapilte ja menüüvalikust ka sinna salvestatud olulisi telefoninumbreid. Isegi mängud on olemas.

Numbritele saab otse kellast helistada ja rääkida, kellaomanikule võib ka ise helistada ettenähtud numbritelt. Küljel on SOS-nupp abi kutsumiseks, kui õnnetus juhtub. Just selle omaduse pärast võib Canyoni kell sobida ka vanematele inimestele, kes abi ja hooldust vajavad, et näiteks kukkudes abi kutsuda. Lisaks oskab kell omaniku asukohta edastada, et kiiremini üles leitaks.

Kellale saab lisada asukohapõhise alarmi – kui näiteks laps kodust välja läheb, saab vanematele seadistada teate saatmise. Laste jaoks on sammulugejast või pulsimõõtjast hoopis olulisem näiteks sisseehitatud kaamera – sellel pole küll kuigi suur sensor, kuid juhuslikke lõbusaid pisipilte saab ikka teha. Lisaks kellaomanikule saavad pilti teha näiteks ka vanemad, et näha, mis lapse ümber toimub. Küljel olev LED lamp töötab taskulambina, mis aitab pimedas hakkama saada.

Valida on võimalik erinevat värvi korpuste ja rihmadega mudeleid, rihm on valmistatud allergiavabast plastikust ja sobib hästi lapse käele. Veekindluse tagab vastupidavusstandardile IP65 vastav korpus, mis küll lausa sukeldumist ja vee alla minekut ei luba, kuid veepritsmeid ja niiskust võib taluda küll.

400 mAh aku kestab 2-3 päeva. Seega peab laste kella küll üsna tihti laadima, aga kui mõni õhtu see ununeb, saab vabalt veel paar päeva hakkama. Laadimiseks piisab paarist-kolmest korrast nädalas.

Veekindla luugi taga peitub SIM kaardi pesa – sinna käib SIM kaart, mis toetab sagedusi 850/900/1800/1900 MHz. Saab SMS-sõnumeid saata ja kõnesid teha.

Vaata lähemalt nutikella kohta sellest videost:

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.