CAT S75 on kestvustelefon, millel leviala üle kogu maa satelliidisõnumite saatmiseks

Bullitt tuli sel aastal välja mobiiliga, mis jõudis Eestisse esimesena ülemaailmse satelliitside toega – kui levi pole, saad teateid ikka saata ja ka vastu võtta. Pole kohta, kus enam ühenduseta jääks.

Nutitelefoni Cat S75 (hind 599,99 eurot) võib aga ka muudel põhjustel igale poole kaasa võtta, sest Cat-ile omaselt on tegemist kõikvõimalikes rasketes tingimustes kestva vee- ja põrutuskindla seadmega.

Tekstisõnumit, mille pikkuseks võib olla kuni 140 tähemärki, saab saata Cat S75 telefonilt vastava mobiiliäpiga. Nutitelefonil on selleks satelliitsõnumisidet toetav MediaTeki kiip ning tootja on sõlminud lepingu teenusepakkujatega Inmarsat ja EchoStari, mille lähima satelliidi kaudu jõuab teade maapealsesse Skylo tugijaama. Edasi kulgeb sõnum traditsioonilisi interneti radasid pidi vastuvõtjani, kellel peab mobiilis olema samuti Bullitti enda mobiiliäpp Bullitt Satellite Messenger (see on olemas nii Apple´i seadmetele kui Androidile).

Teenuse kasutajaks saab registreerida siin. Bullitti teenuse tellijad saavad kasutada 12 kuu pikkust tasuta ligipääsu SOS hädaabiteenusele, mis võimaldab 24/7 ehk igal ajal kättesaadavat esmaabi FocusPoint Internationali keskuste kaudu. Tavateenuste paketihinnad algavad 4,99 eurost kuus, valikus on paindlikumaid ja suurema mahuga pakette.

Euroopas ja Põhja-Ameerikas teenus juba aprillist alates töötab, seega võib saata ka ükskõik millisest Eestimaa nurgast teateid, kus varem igasugune mobiililevi puudus. Kogu planeet kaetakse aasta lõpuks.

Kuid tagasi tulles Cat S75 muude omaduste juurde – tegemist on tõeliselt tugeva telefoniga, millega võibki kaugetele ääremaadele minna, kus pole tsivilisatsiooni mugavusi.

Kui aga on mugavused olemas, siis toetab S75 ka uusimat 5G-d ja kiiret 802.11ac standardi WiFit.

Seni kõige vastupidavam Bullitti mudel Cat S75 on vastupidav korduvalt terasest põrandale 1,8 meetri kõrguselt kukkudes ning on pandud proovile tolmu, liiva ja mustusega. Veekindlust on testitud viie meetri sügavusel vees ning suure veesurve all. Testide tulemusel on Cat S75 saanud IP68 ja IP69K standardile vastavaks. See viimane tähendab, et ka kuuma veega võib mobiili pesta, see kannatab isegi järske temperatuurikõikumisi külmast tulikuumani. Soolaudu, vibratsioonid ja põrutused pole samuti vastunäidustatud.

Cat S75 korpus on puhastatav seebi, vee ja alkoholisisaldusega lappidega, Bullitti Hygiene+ tehnoloogiaga on seadme välised pinnad kaitstud bakterite eest neid tõrjuvate hõbedaioonidega.

Cat S75 on varustatud suure 6,6-tollise ekraaniga FHD+ resolutsiooni ning 120 Hz värskendamissagedusega, võrreldes tavalise kestvustelefonidega on mobiil siiski üllatavalt õhuke ja mahub taskusse hästi.

Aku mahutavus on 5000 mAh ja see kestab laadimata vähemalt kaks ööpäeva. Täis saab laadida 15 W kiirlaadijaga, mugav Qi standardile vastav juhtmevaba laadimise tugi on olemas.

Kui enamasti võivad kestvustelefonidel olla üsna tagasihoidlikud kaamerad, siis S75 on varustatud üsna silmatorkavalt hea komplektiga selles kategoorias. Põhikaameraks on 50 MP sensoriga kaamera, lainurk-kaamera on 8 MP sensoriga, kolmas 2 MP sensoriga kaamera on makrovõteteks. Sellel telefonil on veel veealune režiim tagaküljekaameratega kasutamiseks ning 8 MP esikaamera portreede ja grupipiltide tegemiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.