Chromecast 3 – kolmanda põlvkonna striimimine tõi kiirust juurde

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Google tõi oktoobris välja Chromecasti kolmanda põlvkonna seadmed. Märkimisväärset muutust see kaasa ei toonud peale selle, et nüüd on striimiseadmel parem riistvara ja tänu sellele ka parem kiirus.

Chromecast 3 hindki (49,99 eurot) on jäänud samaks kui eelmisel mudelil, samuti striimib see samamoodi Full HD kvaliteedis, pakub samu võimalusi ja samade äppide tuge, mis eelminegi põlvkond.

Kui ostad mõne uue 4K teleri, siis ilmselt Chromecast 3 pole vajalik, sest suur hulk uusi nutitelereid saavad ise ka hakkama kõige sellega, millega Chromecast. Küll aga võib see olla väga vajalik lisa pisut vanematele teleritele. Chromecasti juhtimiseks pole vaja pulti, vaid seda toetavat seadet. Toetavaks seadmeks võib olla samas koduvõrgus ükskõik milline Androidiga seade või arvuti, millel on Chrome´i veebibrauser. Chromecast toetab Youtbe´i, Netflixi, Hulu ja teisi rakendusi, millega pilti telerisse edastada.

Lihtsast juhtmevabast ekraanipeegeldamisest (mida aga saab ka muidugi teha) eristab teleri HDMI-pessa käivat Google´i seadet see, et striimimisega tegeleb Chromecast ise, arvutist või telerist antakse vaid juhiseid, mida striimida. See jätab kasutaja käes oleva masina andmeside ja protsessoriressursi vabaks millegi muu jaoks, USB-st toidetav seade tegeleb ise internetiühenduse ja striimipakettidega.

Seega sobib uus Chromecast neile, kes tahavad oma arvuti, tahvli või mobiili ekraanipilti saata suurele ekraanile, samuti neile, kes oma vanemat nutitelerit tahavad tuunida, mis muidu Youtube´i ja Netflixi ei näita.

Tarkvarauuendusega peaks Chromecast saama ka multiroom-toe, mis tähendab, et muusika mahamängimiseks saab seadmeid hakata grupeerima ja valima, kas lasta kõigist Chromecastiga seadmetest sama heli või grupikaupa (või ka ükshaaval igaühest) eraldi.

Kasutamine on Chromecastil väga lihtne, sest seade ise mingit erilist kasutajaliidest ei pakugi, kõik vajalik tehakse ära kasutajale endale juba tuttavast seadmest. Ainuke seadistamise hetk on alguses, kui seod oma seadmed teleri külge ühendatud Chromecastiga. Hiljem on Chromecasti pildi käivitamiseks vaja teleripuldist välja valida allikana see HDMI pesa, mille taga striimiseade asub.

Seadet saab juhtida Androidiga seadmetest Google Home äpiga. See rakendus aitab juhtida ka teisi Google´i targa kodu seadmeid. Äpid, mida Chromecast 3 toetab, on näiteks Youtube, Netflix, Google Play Movies, MTV, Spotify, Tidal, Pandora, Vevo, Tunein, Soundcloud, Deezer ja palju, palju veel.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.