Klicki 100 soovitust

Delli soodne mänguriarvuti: kiirlaadija, topeltventilaatorid ja võimas graafika

Ehkki Dell seostub meile kõigepealt konservatiivse ärikasutaja kindla valikuga, on sel tootjal varuks lisaks kontoriarvutitele ka võimsaid mängurimasinaid. Nendega tõestab Dell, et töö ja mäng võivad väga hästi ühes seadmes kokku sobida.

Delli mänguriarvuti Gaming 15 (hind Klicki poes 849,99 eurot ehk tavahinnast praegu 249 € soodsam) on pealtnäha tõesti nagu üks stiilne, tavalistest ultrabookidest natuke massiivsem sülearvuti. Kuid välimus ei reeda veel mitmeid uuendusi, mis teevad sellest Delli masinast hea kaaslase ka töö- või koolivälisel ajal.

Jahutuseks on Gaming 15 mudelil kaks võimsat ventilaatorit, millest annab märku “iluvõre” arvuti esiservas. Eraldi NVIDIA GeForce GTX 1050 graafikakaart sobib nii mängimiseks kui graafika- ja videotöötluseks. Inteli seitsmenda põlvkonna Core i5-7300HQ protsessor ei jää samuti hätta selliste arvutusmahukate tööde jaoks, samuti on kõvaketas 1 TB mahuga, mida täiendab ülikiire 120 GB välkmäluketas (SSD).

Korralik IPS ekraan on Full-HD resolutsiooniga, HD kvaliteediga veebikaameraga ning Waves Maxx Audio Pro helikaardiga, mis annab süleri kohta väga mõistliku helikvaliteedi. Klaviatuurile lisab mänguriarvuti välimuse klahvide taustvalgustus.

Laadimine on süleril kaasa läinud ka mobiilide trendiga – see võtab vähem aega kui varem ja kiirlaadimistehnoloogiaga saab 25% akust täis vaid 15-minutilise laadimisega.

Mis on ja mis ei ole olemas

Süleril on kolm kiiret USB 3.0 porti, HDMI, WiFi ac, Bluetooth 4.2 ja täissuuruses LAN võrgu port. Puudub aga DisplayPort, mis arvuti soodsa hinna tõttu on välja jäetud ja samuti ei leia enam optilist seadet, millest on loobunud aina enam tootjaid. Kuid enamus mänge laetaksegi juba netist, mitte ei paigaldata DVD-lt.

Kellele sobib?

Dell Gaming 15 on hea valik oma esimeseks korralikumaks mänguriarvutiks, kui oled välja kasvanud sellest etapist, mil veel tavaline kontoriarvuti tundus olevat piisavalt hea. Muidugi võib eriti graafikamahukate mängude parimas kvaliteedis mängimiseks siit-sealt jõudlust pisut puudu tulla, kuid sellise hinna eest saad endale siiski mänguriarvuti, mis valdavas enamuses mängukeskkondades hätta ei jää.

Eriti teenib see mudel aga plusspunkte nende hulgas, kes heameelega mängivad, kuid teevad ka disainitööd ja nii graafika- kui videotöötluseks sobibki just seesama masin hästi. Kontoritööst rääkimata – veebibrauseri, Wordi ja Exceli jooksutamine ei kujuta selle arvuti protsessorile ja mälule mingit probleemi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.