Klicki 1000 soovitust

Diagonaalide vahe: millal on mõistlik 24-tolline ja millal 75-tolline teler?

Foto: LG

Kliki poodides on praegu saadaval telereid alates 24-tollise diagonaaliga ekraanist kuni 75-tolliseni. Vaatame, mis on vahet kõige väiksemal ja kõige suuremal pildinäitajal ning milleks üks või teine sobib.

JVC 24″ 24VH42M HD TV – 139,99 eurot

Pole mingit kahtlust, et ostes alla 140 euroga teleri, on summa üsna tühine. Selle eest peab leppima väiksema ekraanisuurusega, sest nutitelerite hind sõltubki üsna suuresti just ekraani suurusest. Samuti pole sel teleril nutifunktsioone. Kuid alati ei peagi olema vaateväli ülilai ja äppide valik suur, sest ekraane läheb vaja ka mujale kui elutuppa – näiteks kööki, garaaži, puhkeruumi, lastetuppa või maakoju.

Väike ja odav nutiteler ongi heaks abiliseks suvila või maamaja omanikule, sest sobib kaasavõtmiseks, kui sa ei ela maal püsivalt. See HD kvaliteediga ekraan mahub lahedalt auto pagasiruumi ja seda on kerge transportida. Pealegi pole HD resolutsioon tavaliste telekanalite vaatamiseks üldsegi halb, sest telejaamad ei edastagi reeglina kvaliteetsemat pilti.

Samas võid seda telerit kasutada ka arvutimonitorina – pilt on piisavalt suur, et mugavalt tööd teha ja mitte ka liiga suur, et meetri kauguselt vasakule-paremale liiga palju pead pöörama peaks. Hiigelekraanide ees võib kael kangeks jääda, kui pildipind hõivab kogu vaatevälja igas suunas.

Arvutiga ühendamiseks leiab teleri tagant lisapistiku – HDMI, mis on enamusel süleritel olemas. Kuna tegemist on ikkagi teleriga, on sel ka kõlarid, nii et saad arvutist heli samuti maha mängida.

LG 75″ 75UK6500 UHD SmartTV – 1319,99 eurot

See tõeliselt suur pildinäitaja toetub kahele jalale ning kodus peab sellele leidma suure elutoa vaba seina ääres esindusliku koha. UHD ehk 4K HDR resolutsiooniga ekraanilt saad vaadata kvaliteetseid filme nii nagu kinos. Mõistagi on tippmudelil olemas kõikvõimalikud ühendused, mida kodumajapidamises võiks vaja minna: HDMI, LAN võrk, WiFi, USB, optiline sisend ja Bluetooth.

Miracasti abiga võid juhtmevabalt arvutist või nutitelefonist pildi otse telerisse suunata, operatsioonisüsteemile WebOS on aga saadaval hulk äppe, millega võid nii filme striimida (näiteks Netflixist) kui Youtube´i vaadata täiskvaliteediga. 4K striiminguks vaata üle oma netiühendus, et see vajaliku andmesidekiiruse tagaks. Ultra Surround heli loob tuppa tõelise kinoelamuse, nii et hääled tulevad just sealt suunast, kust filmitegijad on selle planeerinud.

Kui oled suure ja avara elutoa omanik, siis see teler on õige valik. Samuti sobib see neile, kes lisaks telekanalitele väga palju kvaliteetseid filme vaatavad.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.