Klicki 1000 soovitust

DJI Mavic Air Fly More Combo – ilmselt parim reisidrooni komplekt, mis praegu saada

DJI on saanud droonimaailmas nii võimsaks liidriks, et kui seda nime oleks lihtsam hääldada, siis ilmselt öeldaks juba “Ma läksin drooni lennutama” asemel “Läksin DJI´t lennutama”. Sellel ka algajate jaoks vaieldamatul liidril on olemas üks mudel, mis sobib eriti hästi kasutamiseks reisil oma kompaktsuse, täpsuse ja hea juhitavuse poolest.

DJI Mavic Air Fly More Combo (hind praegu 939,99 eurot ehk -110 eurot tavahinnast) on soodne ja Fly More Combo veel eriti hea komplekt alustuseks, sest sisaldab lisaks droonile endale ka reisikoti, varupropellerid, lisaakud, aku laadimisdoki. Seega esialgu pole midagi vaja juurde osta ja võid julgelt kohe lendama hakata.

Reisidroonina teeb ideaalseks Mavic Air´i see, et mootorite “käpad” saab kokku voltida ja nii muutub lennumasin ülikompaktseks, mahtudes ära ka väiksemasse reisikotti. Tegelikult on see droon lausa nii kompaktne, et võib võrrelda suurema nutiseadmega. Isegi pult on mugavalt kokkupandav, selle juhtkangid saab transpordi ajaks ära võtta ja puldi sisse hoiule jätta.

Algaja jaoks on kindlasti väga oluline ka juhitavus. Droon oskab avastada takistusi ja vastavalt nendele lendu planeerida, nii et kasutajale endale jääb vähem ülesandeid drooni turvaliselt liigutamiseks. Takistusi avastatakse mitmes suunas.

Samuti oskab Mavic Air objekte jälitada – näiteks võid lasta filmida end suusamäel või jalgrattaga trikke tehes, ilma et oleks vaja eraldi droonipilooti. Jällegi väga mugav ja vajalik võimalus nii reisil kui ka algajana kodusel mäenõlval seiklusi üles võttes. Unikaalne võimalus on TapFly režiimis lausa käeviibetega drooni juhtida või kui tahad seda juhtida ilma puldita, siis saab mobiiliekraanilt seda teha, samuti vaid ekraanil näidates drooni uude kohta juhtida.

Kaamera on nii pisikesel droonil üllatavalt võimekas ühe parima gimbaliga ehk stabilisaatoriga omas klassis, mis hoiab kaamera alati paigal, kui filmid ja lisaks on 32 MP sisseehitatud kaamera ka väga kvaliteetse pildiga. Näiteks saab videot salvestada 4K resolutsioonis.

Kuigi seade on väike, suudab see juhtimissignaale vastu võtta veel ka kuni 4 kilomeetri kauguselt, ehkki droonipilootidele soovitatakse mitte lasta oma lennumasinat ohutuse huvides silmist. Lennuaega jagub akudelt kuni 20 minutit.

Loomulikult vii end ka enne lendama asumist kurssi sellega, kas antud kohas üldse tohib drooni lennutada ja kas on vaja selleks luba hankida. Nii Eestis kui mujal maailmas on lennuohutuse tagamiseks piirkonnad, kus lennujuhtimiskeskustega peab oma tegevuse kooskõlastama, kui see võib segada lennuliiklust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.