DJI Osmo Pocket – ekstreemspordi videostuudio sinu taskus

Kaader DJI videost

Võib täiesti liialdamata öelda, et see kaamera on täiesti omast klassist. Ühelt poolt üliväike stabilisaatoriga kaamera, teiselt poolt kaamera, millel on käsistabilisaator. Need kaks võimalust kokku teevad aga lahedasti taskusse mahtuvast seadmest ideaalse igas olukorras filmiva-pildistava tööriista nii harrastajale kui profile.

DJI Osmo Pocket (319,99 eurot) on kõik-ühes seade, millega saab filmida, pildistada ja aegvõtteid teha koos kõikvõimalike filmimise abivahenditega nii lihtsalt reisil olles kui ka eriti ekstreemsel seiklusel, kus on raske väriseva käega kaamerat paigal hoida. Lisaks on see seade nii pisike, et sobib filmimiseks kohtades, kuhu suured kaamerad ei mahu. Tänu kergusele võib Osmo Pocketi igale poole kaasa võtta või millegi külge kinnitada.

Kolmeteljelise stabilisaatoriga suudab kaamera end paigal hoida igas asendis ja lisaks on käepidemes ka väike puutetundlik ekraan, kust vaadata, mis pildile jääb. Puutetundlikust menüüst saab seadeid juhtida.

Stabilisaator ei hoia mitte lihtsalt pilti alati paigal, vaid seda võib kasutada ka näiteks iseenda filmimiseks nii, et Osmo Pocket hoiab sind alati kaadris ja jälgib. Sama võib teha ka teiste liikuvate objektidega – liikumise saab nii alati kaadrisse. FPV režiimis hoiab kaamera end alati sinu liikumise suunas ja nii saab häid klippe näiteks Ameerika mägede tõusudel ja laskumistel kihutades. Activetrack aga jälgib liikuvaid objekte kas sinu ees või kui keerad kaamera enda poole, siis hoiab sind ennast alati ideaalselt kaadris.

Kuni 4K kvaliteediga kaamera küljes on spetsiaalne port, millese käib hulk  lisaseadmeid, mida võid juurde hankida: selfie kepp, mehaaniliste nuppude komplekt või näiteks USB adapter, mille vahendusel võib ühendada nutitelefoni. Koos vastava äpiga saab nutitelefonist juba suuremalt ekraanilt videot filmida ja juhtida, sest kaamera enda ekraan on tõesti äärmiselt väike ja raskesti jälgitav.

Lisaks ekraanile on Osmo Pocketil vaid kaks füüsilist nuppu – sisse-välja lülitamiseks ning video salvestamise alustamiseks ja lõpetamiseks. Välitingimustes polegi rohkem eriti vaja. Täpsemad seaded saab paika puutetundlikult ekraanilt või mobiiliäpist.

Vaata, milliseid videoid saab DJI Osmo Pocketiga filmida:

DJI Osmo Pocketi põhiliseks eeliseks tavakasutajale ongi professionaalne pildistabilisaator – ükskõik kui kohmakas sa kaamera käsitsemisel ka pole, stabilisaator hoiab pildi alati paigal ja liikumised tulevad sujuvad. Tulemus on nagu profi videostuudio varustusega filmitud. Kõik see mahub lisaks veel taskusse ja ei peagi suurt kotti reisile kaasa võtma videovarustuse jaoks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.