Elekter sahvrisse: akujaamad aitavad katkestusi ja kallist börsihinda üle elada

Kui parematel aegadel kogutakse raskemate aegade tarbeks, siis sama saab teha ka elektriga. Kui hind on soodne, saab akujaama täis laadida, kui aga majja voolu ei tule, võib selle hetke üle elada võimsa akujaamaga. Sealtsamast saab lisa võtta ka siis, kui elektri börsihind jälle imet teeb.

Millised on need suured akupangad, mis peavad vastu lisaks nutiseadmetele ka mõne tõsisema kodumasina toitmisele?

Akujaamad on suuremad ja väiksemad, rohkem ja vähem võimsamad, hulga sisendite-väljunditega. Enda jaoks sobiva suure akujaama valimisel tuleks arvestada mitmeid tegureid, et tagada seadme efektiivsus ja vastupidavus.

Siin on kõige olulisemad näitajad, mida peaks silmas pidama:

  1. Aku mahtuvus ja väljundvõimsus. Akujaama mahtuvust mõõdetakse tavaliselt milliampertundides (mAh) või vatt-tundides (Wh). Suurem number tähendab pikemat kasutusaega enne, kui vaja uuesti laadida. Väljundvõimsus (mõõdetuna vattides või kilovattides) määrab, milliseid koduseadmeid saab akujaamast korraga toita.
  2. Laadimisvõimalused. Kontrolli järgi, kuidas akujaama saab laadida. Mõned mudelid lubavad ühendada ka päikesepaneele, laadida vahelduvvooluallikast (seinakontaktist), elektriautode kiirlaadimisjaamast või isegi auto sigaretisüütaja kaudu.
  3. Portide valik ja hulk. Veendu, et akujaamal oleks piisavalt sobivaid porte kõigi koduste seadmete jaoks. Akujaamast pole mõistlik kõiki seadmeid 230-voldisest pistikupesast toita, sest hoopis energiasäästlikum on näiteks nutiseadmeid mõnest USB-pesast laadida.
  4. Suurus ja kaal. Mõtle järgi, kui liikuv peab akujaam olema. Suurimaid ja võimsamaid on üksi raske liigutada. Kui plaanis on seda tihti kaasas kanda, võiks valida kergema ja kompaktsema mudeli.
  5. Täiendavad funktsioonid. Mõned akujaamad pakuvad palju kasulikke lisafunktsioone nagu sisseehitatud valgusti, numbrinäitudega ekraan, traadita laadimine, ilmastikukindel korpus, eemalt äpiga juhtimine, katkematu topite allikas tundlikumatele seadmetele jne.
  6. Hind ja garantii: Võrdle ka erinevate mudelite hinda ja garantiitingimusi, et akujaama oleks mõistlik ost.
  7. Arvustused ja kasutajate kogemused. uuri teiste kasutajate kogemustest, mida erinevad akujaamad tegelikult endast kujutavad ja kuidas aitavad majapidamises elu mugavamaks teha.
  8. Laadimisaeg. Vaata järgi, kui kaua kulub akujaama täislaadimiseks. Kui tahad näiteks seda kasutada autoga reisides, on lühikeste peatustega oluline, et energia saaks võimalikult kiiresti talletatud.

Oluline on valida just selline mudel, mis vastab igaühe konkreetsetele vajadustele ja eelarvele. Siin on mõned näited akujaamadest erinevateks vajadusteks.

Akujaam Ecoflow River 2 (hind 249,99 eurot) on soodsam ja kompaktsem seade, mis sobib näiteks nutiseadmete toiteks lühema elektrikatkestuse ajal või kaasavõtmiseks elektritõukeka või elektrijalgratta lisalaadimiseks, kui oled reisil. Ka matkal võib see õhtul lõkkeplatsil vajalikud seadmed ära toita.

LiFePO4 tehnoloogiaga aku on turvaline ja ei sütti, tagades üle 3000 laadimise-tühjenemise tsükli.

Akujaamal on neli erinevat võimalust laadimiseks: tavaline vahelduvvoolulaadimine, auto sigaretisüütajast 12 V ning päikesepaneelidest või USB-pesast.

Akupanka saab mobiiliäpiga juhtida ning väljundiks on nii 230 V vahelduvvoolupesa kui ka auto sigaretisüütaja pesa või USB pesad.

256 Wh mahutavusega River 2 väljundvõimsus on kuni 300 W, X-Boosti režiimiga kuni 600 W. Seega toidab vabalt ära ka sülearvuti.

Akujaam Jackery Explorer 500 (hind 549,99 eurot) on ilmselt parima hinna-kvaliteedi suhtega ning sellepärast praegu üks populaarsemaid akujaama mudeleid.

Kõik vajalik on olemas: suur mahutavus 518 Wh, võimas siinuspingega vahelduvvoolu pistikupesa (230 V, 500 W, lühiajaliselt kuni 1000 W), kolm USB-A porti, kaks alalisvooluporti ja üks auto sigaretisüütaja pesa (12 V). Akujaamast piisab nii sülearvuti kui enamuse kodumasinate toiteks, sealhulgas väikese külmiku töös hoidmiseks.

Jackery Explorer 500 on piisavalt kerge ja tugeva käepidemega, et näiteks automatkale või suvilasse kaasa haarata. Muidugi sobib see hoidmiseks koduses majapidamises siseruumides, et elektrikatkestuse ajal vaikselt ja õhku saastamata erinevaid seadmeid töös hoida. Laadida saab päikeseenergiaga, seinakontaktist, auto pistikupesast ja elektrigeneraatorist.

Akujaam EcoFlow Delta 2 MAX (hind 1750,99 eurot) on juba tõsine abivahend kogu väiksema majapidamise varustamiseks elektriga kas ajutiselt või päikesepaneelide toel isegi pikemaks ajaks.

Seadmel on mahtu 2048 Wh, toita saab kuni 1000 W päikesepaneelidega või kiirlaadimisega pistikupesast, väljundvõimsuseks on aga kuni 2400 W. See tähendab, et akujaam toidab ära pea kõik kodumajapidamise seadmed ka kõige võimsamateni nagu näiteks väiksem elektripliit, elektrisaag, veekeetja, pesumasin jne.

Vahelduvvoolu väljundeid on neli koguvõimsusega 2400 W, X-Boosti režiimis võib lühiajaliselt tarbida ka kuni 3100 W. USB-A väljundeid on kaks, USB-A kiirlaadimispesi kaks, autoväljundeid üks,

laadimistsükleid kuni 3000 ja akupanka saab juhtida üle WiFi mobiiliäpiga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.