Klicki 1000 soovitust

Elektrikatkestuseks valmis: kõik-ühes raadio, akupank ja taskulamp aitab pimedad tunnid üle elada

Elektrikatkestustest pääsemiseks võib küll koju varuda varjenditäie tagavarasid, kuid alustada saab ka kõige lihtsamast – seadmest, millega on võimalik alati uudiseid kuulata, valgustada ja vajadusel isegi mobiili laadida. Selline on kaasaskantav raadio Denver SCR-2000 (hind 39,99 eurot), mis on lihtne ellujäämisseade kõige hädavajalikuga.

Denveri raadio töötab hädavajalikel raadiosagedustel: muidugi FM raadio, mida kasutame ka igapäevaselt, kuid lisaks kesk- ja pikklaineala raadio, millega võib kuulata kaugemaid jaamu juhul, kui elektrikatkestus või mõni muu eriolukord lähimad kanalid vaikima on sundinud. Pikklainealal võib kuulda nüüd BBC spetsiaalselt Ukraina sõja alguses taas esimest korda pärast Teist maailmasõda sisse lülitatud raadiojaama, mis edastab uudiseid ja levib Londonist heades levitingimustes peaaegu üle poole maailma.

Raadio on varustatud veel 1 W võimsusega LED taskulambiga, mis aitab pimedust leevendada, sellel on olemas ka SOS-sireen. Laadida saab sisemist akut nii päikesepaneeli, micro USB adapteri kui vändaga. See viimane lubab akut täita iseenda lihaste jõul isegi siis, kui on pime ja muid laadimisvõimalusi ei saa kasutada.

Sisemine 2000 mAh aku täitub väikese päikesepaneeliga küll alles 40-50 tunniga, aga mõistlikult kasutades võib päevasel ajal öise aku kulutamise tasa teha. Kui siiski on rohkem energiat vaja, võib akut vändaga dünamoga laadida – see annab 2,5-tunnise väntamisega särtsu täislaadimiseks. USB adapteriga saab aga laaditud 4-5 tunniga.

Seadmel on veel eraldi USB A tüüpi pesa, kuhu sobib ühendada oma teised nutiseadmed, mida vaja laadida, nutikellast nutitelefonini. Aku laetuse taseme indikaatoriga saab kohe teada, kui palju raadio akust veel jätkub.

Ellujäämisseade töötab täis akuga 12-15 tundi, taskulamp aga 10-12 tundi. Üks minut väntamist lisab raadiole kuulamisaega 3-5 minutiks või taskulambile põlemisaega 5-10 minutiks.

Seade kaalub vaid 440 grammi, seega ei pea see kuskil varjendis oma aegu ootama, vaid võib alati kaasa võtta ka auto- või jalgsimatkale. Ning muidugi on hea, kui selline hädaabivahend alati kodus käepärast on, sest see töötab alati.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.